„A hétvégén látott napvilágot a hír, hogy egy apa átadta az örökségét a fiának. Ez önmagában egy szép dolog lenne: amiért megdolgoztunk, amiben életünk munkája van, örökül hagyjuk azt az utódainknak. A hétvégi hír esetében azonban többről és egy kicsit másról van szó. Soros György, a világ legnagyobb hatalmú milliárdos filozófusa hagyományozta át a birodalma vezetését fiának, Alexnek, és biztosak lehetünk benne, nem azt mondta neki, kezdj vele, amit akarsz, ez most már a tiéd.
A Soros-birodalom ugyanis egy mechanizmus, egy gépezet, amely nagyobb és hatalmasabb az őt működtetőknél, a Soros-birodalom meghaladja Sorost.
De hogy is működik ez a gépezet, amely nagyobb teremtőjénél és túléli őt?
Adott egy Isten-komplexussal rendelkező, messianisztikus nézetekkel megáldott filozófus, aki ráadásul milliárdos. Pénze, befolyása révén a világ egyik legnagyobb hatalmú embere, de egészen bizonyosan a legnagyobb hatalmú filozófusa. A filozófus célja azonban nem a világ megértése, hanem a világ megváltoztatása, azaz politikai céljai vannak. Felépített egy olyan hatalomgyárat, amely egy globális kiterjedésű politikai vállalkozás.
A módszere, hogy nem belép a politikába (nem vállal politikai szerepet, nem méretteti meg magát, nem látható), hanem kívülről avatkozik be, eszközei az »indirekt befolyásszerzés«, a »közvetett hatalomgyakorlás«, a »kívülről finanszírozott média«, a »civil szervezetek«, a Soros-hálózat. A módszer lényege nem részvétel, hanem a beavatkozás. Azért avatkozik be, hogy káoszt hozzon létre. Vagy eleve ott avatkozik be, ahol instabilitás van, vagy úgy avatkozik be, hogy instabilitást hoz létre. Az egyensúlytalansági állapotokat kedveli. Ez az a körülmény, amely ugyanis kedvező feltételeket teremt a Soros-birodalom elsődleges politikai tevékenységének, a spekulációnak. A birodalomnak nincsenek morális gátlásai, bárki ellen vétkezik (lásd az angol font, a japán jen, a francia frank, a thaiföldi és a maláj valuta esetét). A Soros-birodalom a társadalmi béke kiemelten fontos értékeként számon tartott stabilitásnak az ellensége.”