A svájci Graubünden kantonból indult 2022 júniusában az M237 jelű farkas, 2023 márciusában érkezett Magyarországra, összesen 2000 kilométert tett meg, ezzel rekordot állított fel - számol be a 444. A lap a Boon.hu információira hivatkozva azt is írja, hogy a borsodi Hidasnémeti környékén ért véget az állat útja, miután egy vadász kilőtte, az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda is vizsgálódik.
NEM! EZ NEM MAGYAR SAJÁTOSSÁG!
Nem. Egy farkasnak nem kell remegve átlépnie a magyar országhatárt. Egy farkasnak MINDENHOL remegnie kell, hiszen mindenhol vannak, akik veszélyként tekintenek rá, és ezért tesznek is a jelenléte ellen. Azért, mert konfliktusos faj. (Erről a linkelt Erdő-Mező cikkben valamivel bővebben is írok) Meg persze azért is, mert néha tényleg túl van misztifikálva a »gonosz ordas«, bár ezt nem merném kijelenteni egy gazdának, akinek már komoly károkat okozott a farkas, de annak a kutyatulajdonosnak sem, akinek négylábú társa a ragadozók áldozata lett. Vagy Ursula von der Leyennek, akinek 30 éves Dolly nevű póniját ölte meg nemrég a farkas, amire kilövési engedélyt is kiadtak. Ettől függetlenül én tényleg csodálom a fajt, és innen, Budapest agglomerációjából még örülök is a zempléni jelenlétének. Mert innen könnyű örülni.