Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
A reform 2025 májusától lép életbe.
A német lakosok ellen irányuló szadista akciók áldozatai mindkét esetben a társadalom leggyengébbjeihez tartoznak, szegények és öregek.
„Ugyanakkor a feminista külpolitika értelmében, ahol tud, keresztbe tesz azoknak az európai országoknak, amelyek megpróbálják a migránsok egyre agresszívabb nyomulását feltartóztatni.
Ahol mégis mutatkozik valamiféle ellenállás, azt a rendszermédia segítségével vagy elhallgatják, vagy a náci és jobboldali besorolással igyekeznek mindenkit elrettenteni a részvételtől.
Ez az eljárás az év eleje óta a mecklenburg-vorpommerni Upahlban folyó harc esetében nem vezetett sikerre. A járási vezetés az 500 lakosú faluban egy konténertelep felállítását tervezte 400 migráns számára, ami közfelháborodáshoz és több tüntetéshez vezetett, amelyen a falu szinte teljes lakossága részt vett. Végül a dolgok odáig fajultak, hogy az járási vezetés ülését a készenléti rendőrségnek kellett védelmeznie.
Talán azért, mert a heves ellenállás meglepte az állami szerveket, a közigazgatási bíróság néhány napja úgy döntött, hogy a járás terve törvénytelen volt, mert a döntés a konténerek felállításáról a falu lakosságának tájékoztatása előtt született meg.
Upahl nem egyedi eset, egyre gyakrabban ütközik a migránsok betelepítése heves ellenállásba, mint az utóbbi hetekben Szászországban és Bajorországban. Polgármesterek és járási vezetők egyre gyakrabban figyelmeztetik a kormányt, hogy a helyzet sok helyütt a robbanásig feszült.
De a szocdem-zöld-szabaddemokrata kormány számára a német államiság multikulturális megsemmisítése elsőséget élvez a német nép kicsinyes érdekeivel szemben. Ez már az amúgy migránspárti kereszténydemokrata CDU-nak is egy kicsit soknak bizonyult, úgy, hogy Friedrich Merz pártelnök saját »menekültcsúcsot« hívott össze március 30.-ára. De ott persze nem a határok ellenőrzéséről, a migráns bűnözők és illegális bevándorlók kitoloncolásáról lesz szó. Sokkal inkább arról, hogy hogyan lehetne a lakosságnak szülőföldje elvesztését pozitívabb színben bemutatni.”
Nyitókép: JENS SCHLUETER / AFP