„Hogyan kezdődött a rendszervisszaváltás 2010 után? Úgy, hogy az MSZMP utódpártja (a továbbiakban: Fidesz) korlátozta az Alkotmánybíróság jogköreit, miután az akkor még nem kivétel nélkül fideszes alkotmánybírók merészelték kifogásolni a visszamenőleges hatályú jogalkotást.
Most ugyanaz történik az Orvosi Kamarával, ami a Földrajzinév-bizottsággal, a CEU-val, az ’56-os intézettel, az Akadémiával, a pedagógusokkal, a független színházakkal, a Klubrádióval vagy a Népszabadsággal. Valaki megnyikkan, megtorolják. Mert ezek komcsik. Nem feltétlenül a világnézetükben, bár egy kicsit abban is, hanem a mentalitásukban.
Azt állítják, hogy az Orvosi Kamara visszaél a hatalmával. Az az állampárt vádaskodik hatalmi visszaéléssel, amelyik évek óta rendeleti úton kormányoz bármiféle intézményi ellensúly nélkül. Mi történik éppen? A statáriális jogalkotás keretében benyújtanak egy jogszabályt, amelyet gyorsabban fogadnak el, mint ahogy egy grazi idegorvos a nyugtatóinjekciókat adja be. Egyik napról a másikra törölnek el adónemeket, üresítenek ki szakmai köztestületeket, vezetnek be hatósági árat.
Konzervatívok, my ass.
Majd el fogják mondani, hogy ők csak növelték az orvosok szabadságát a kötelező kamarai tagság megszüntetésével. Mindenki más pedig fizesse Parragh elvtársnak változatlanul a kötelező kamarai tagdíjat.”
A nyitóképen Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke. Fotó: MTI/Lakatos Péter