Interjút adott a Soros-birodalom örököse: mindent elmondott, amit a magyarok gondoltak róla
Kiterítette a lapjait Alex Soros.
Morális kötelességünk-e és érdekünk-e amerikai erőket küldeni, ha egy NATO-tagállamot megtámadnak?
„Milyen jogi kötelezettségei vannak az Egyesült Államoknak, ha Vlagyimir Putyin orosz elnök elrendeli hadseregének, hogy támadjon meg egy NATO-országot, és a NATO hivatkozik a szerződés 5. cikkelyére, a kollektív önvédelmi rendelkezésre?
Erre a bonyolult jogi kérdésre az a válasz, hogy szűken foglalkozunk ezzel a cikkellyel. Azonban még mielőtt ebben jobban elmerülnénk, vegyünk sorra pár figyelmeztetést.
Először is, amint azt kollégáim már megírták (lásd itt, itt, itt és itt) Putyin inváziója Ukrajna ellen, amely egy NATO-n kívüli ország, törvénytelen, aljas és teljesen indokolatlan. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki korábban színész és humorista volt, mielőtt jelöltette volna magát, inspiráló, bátor és hazafias volt, akárcsak Ukrajna népe.
Jelen pillanatban, tekintettel az orosz hadsereg országszerte tapasztalható halvány és koordinálatlan katonai támadására, valamint az ukrán katonai és polgári lakosság merev ellenállására, nyitott kérdés, hogy Oroszország sikeres lesz-e katonai céljának megvalósításában. Tekintettel azonban az orosz hadsereg méretére, arra, hogy törvénytelenül polgári személyeket céloz meg, és más, a haditörvényt és a genfi egyezményeket vitathatatlanul megsértő akciókat hajt végre, idővel sikerrel járhat. ...
Másodszor, a fent feltett jogi kérdésre adott válasz nem ad – és nem is áll szándékában – választ adni a következő nagyon fontos kérdésekre: ha egy NATO-országot megszállnak, erkölcsi kötelességünk-e amerikai erőket a vészbe küldeni? Nemzetünk érdeke lenne amerikai erőket küldeni? Vajon az amerikai erők küldése vagy egyéb katonai, hírszerzési, illetve logisztikai segítségnyújtás növelné-e a világháború esélyeit?
E cikk szűk fókusza kizárólag jogi kötelezettségeink körvonalazására irányul.”
Nyitókép: Alexei Druzhinin / Sputnik / Sputnik via AFP