És
hol vannak az elméletek, amik alapján kutatni lehetne, amiknek valóságtartalmát egy vizsgálat megerősíthetné vagy cáfolhatná?
Aki azt gondolja, hogy az USA volt, az milyen módszert lát mögé? Aki az oroszokat sejti mögötte, annak hol a rekonstrukciója arról, hogy mikor, ki, mivel, hogyan? Vagy az oroszok által bedobott brit szál valóságtartalma?
Robert C. Castel izraeli biztonságpolitikai szakértő ötletén, mely szerint a robbantás annyira egyértelműen amerikai érdeket szolgál, hogy Amerika nem lehetett olyan hülye, hogy elkövesse, ezért csak orosz hamis zászlós támadás lehetett az eset, elgondolkodott már valaki? Vagy akármi máson? Föld, föld! Halló!
Amióta újságot írok, s igyekszem az olvasóim számára kikaparni, elhozni és tálalni a legjobb tudásom szerinti igazat, szent meggyőződésem, hogy
annál szörnyűbb érzés, mint valamit nem tudni, nincsen.
nincsen.Harapdálja az oldalam a hosszú távú orosz gázszerződésünk, amelynek nem tudom a részleteit, nyomaszt az uniós megállapodás, amelyről nem tudom, hogy ki, mikor és miért hátráltatta, keringőzik a fejemben Joe Biden és Vlagyimir Putyin, akik közül nem tudom,melyikük nem gondolta komolyan a háború előtt a tárgyalást. Ezek mind nyomasztó, szörnyű dolgok.
De az Északi Áramlat kapcsán már világos: van ennél szörnyűbb is. Mert a gázszerződés titka legalább Szijjártó Péter fejében ott van, Orbán Viktor, Navracsics Tibor és Ursula von der Leyen együtt bizonyára mindent tudnak az uniós pénzekhez fűződő viszonyunkról, amit tudni érdemes, a fent említett háborús elnök urak pedig pontosan tudják magukról, hogy akartak-e tárgyalni. Így attól még, hogy én nem tudom, valaki más – akinek tudnia kell – tudhatja.
Az Északi Áramlat titkát azonban látványosan nem akarják megtudni sem a svédek, sem a dánok, és főleg nem a németek.
És igen, ez a legszörnyűbb: hogy én ugyan tudni akarom, de az, akinek a dolga lenne, hogy tudja, valahogy az Istenért nem akarja tudni. Sőt, aktívan tesz az ellen, hogy megtudja. Nehogy.