Aggódik a NATO Románia miatt: Brüsszelig visszhangzik a szövetség segélykiáltása
A Politico szerint a „drámai politikai váltás” alááshatja Románia szerepét a katonai szövetségben.
Az ország gazdasági lecsúszása Orbán számára kisebb veszély, mint a művelt és gondolkodni tudó emberfők sokasága.
„Örömmel olvastam a hvg.hu-n Stojcsev Iván írását arról, hogy az oktatás színvonala, pontosabban a tanárok színvonala milyen egyértelmű korrelációt mutat az ország és az egyének gazdasági teljesítményével. Alá tudom ezt támasztani volt cégem példájával is, amely a valaha még létezett magas szintű magyar matematikaoktatás maradékának köszönhette, hogy az informatikai ipar amerikai nagyágyúival sikerrel tudta felvenni a versenyt. Tehát a megállapítás nem lepett meg, de öröm volt látni erről alaposan feldolgozott nemzetközi statisztikákat.
Attól félek azonban, hogy az írás szerzője, és a többiek, akik a közoktatás lezüllesztése ellen jóhiszeműen szót emelnek, tévhitben élnek. Feltételezik, hogy a kormány azért nem fordít több forrást a közoktatásra, mert nem érzi át ennek fontosságát, és csak az a feladat, hogy meggyőzzük őket.
Sajnos attól tartok, hogy a helyzet ennél sokkal rosszabb.
Szerintem Orbán tisztában van a közoktatás fontosságával, de mint minden más, ez is csak egyetlen szempontból érdekli: hogyan segíti ez hatalmának további bebetonozását.
Márpedig miközben a fent említett cikkben idézett források azt mutatták ki, hogy a gazdasági fejlődés egyenes arányban áll az általános képzettséggel, addig a Fidesz támogatottságára vonatkozó mérések fordított korrelációt mutattak ki: a legalacsonyabban képzettek között a legmagasabb és a diplomások között a legalacsonyabb a támogatottságuk. Ebből pedig Orbán számára egyenesen következik, hogy tovább kell rombolni a közoktatás színvonalát. Ez tehát nem felelőtlen hanyagság, hanem tudatos stratégia. Az ország gazdasági lecsúszása Orbán számára kisebb veszély, mint a művelt és gondolkodni tudó emberfők soksága. És az is lehet, hogy jól látja.”
Nyitókép: MTI / Marjai János