„Ha el akarunk igazodni az orosz–ukrán háború dolgaiban, azt semmiképpen se a szembenálló felek haditudósításainak, »győzelmi jelentéseinek« silabizálásával tegyük. Mindkét oldal lódít. A »szerkesztett« múlt tanulmányozása sem biztos, hogy segít. Hogy hogyan volt anno? Kié volt Ukrajna? Volt-e egyáltalán? (És most van-e még önálló Ukrajna, hiszen az ottani földek jelentős része már amerikai kézben van. A Zelenszkij-kormány több minisztere kettős, ukrán–amerikai állampolgár…)
Először Ukrajna budapesti nagykövet asszonyának kijelentésére kaptuk fel a fejünket. Ljubov Nepop fennakadt Orbán Viktor miniszterelnök azon kijelentésén, hogy »háború idején csak megfontoltan szabad reagálni«. Később az ukrán külügyminiszter is kimutatta a foga fehérjét. Dmitro Kuleba nem sokat lacafacázott: »Felszólítom a magyar hatóságokat, álljanak egyértelműen Ukrajna oldalára, és adjanak meg minden szükséges támogatást.« (Talán arra spekulált, elfelejtettük, hogyan bánnak a kárpátaljai magyarjainkkal és a többi ukrajnai kisebbséggel.)