Bírálta azt is, hogy a villamosenergia-piacon bekövetkezett drámai fejlemények ellenére az utolsó megmaradt atomerőműveket az idén télen leállítják. „Ahelyett, hogy tovább működtetnék ezt a három erőművet, és azonnal új fűtőelemeket rendelnének, a szövetségi kormány csupán a válság tünetein dolgozik. Itt nyilvánvalóan a zöldek győzedelmeskedtek. A kínálati oldal megerősítése nélkül azonban nem fogjuk ésszerű módon átvészelni a válságot” – mondta Frei.
Jens Spahn, a CDU/CSU frakcióelnök-helyettese szerint a megvalósítás sokáig tart, ahelyett, hogy azonnal és célzottan tehermentesítene, miközben a legnagyobb problémát, a rendkívül magas gázárat nem sikerült megoldani.
Dietmar Bartsch, a Linke frakcióvezetője „sok szempontból kiábrándítónak" nevezte a csomagot. „Ezzel sem lesz Németország jobban felkészülve a télre.
A tervezet nem fogja megakadályozni az elszegényedés lavináját, amely télen Németországon végiggördülhet”
– nyilatkozta.
Amira Mohamed Ali, Linke társelnöke szerint az intézkedések „még mindig elmaradnak attól az újrafegyverkezésre szánt 100 milliárdtól, amelyről egyik napról a másikra döntöttek".
Tino Chrupalla, az AfD frakcióvezetője szerint pedig a tervezett intézkedések csupán „költséges tüneti kezelések”. „Minden enyhítő intézkedés csak rövid távú megoldás, amíg nem foglalkoznak az árrobbanás okaival. Az élelmiszerekre és az energiára kivetett jövedéki adók célzott csökkentésére, valamint a CO₂-adó eltörlésére van szükség” – mondta.
Arra is figyelmeztetett, hogy a segélycsomag további áremelésekre ösztönöz.
„Véget kell vetnünk az Oroszországgal folytatott gazdasági háborúnak, üzembe kell helyeznünk az Északi Áramlat 2-t [gázvezetéket], biztosítani kell az atomerőművek további működését, és rá kell kényszerítenünk az Európai Központi Bankot, hogy vessen véget felelőtlen monetáris politikájának” – nyilatkozta.