Zelenszkij szerint 200 ezer európai katonára lesz szükség Ukrajnában a béke garantálására
Az ukrán elnök Davosban figyelmeztette az EU vezetőit, hogy erősítsék meg magukat, mert az amerikaiak távol lesznek, az oroszok pedig közel.
Így... Gyorselemzés a brit védelmi minisztérium Twitter-oldaláról.
„Hogyan kell kinéznie ma egy Twitter-oldalnak?” – teheti fel a kérdést a kedves Olvasó. Szerencsénkre a brit védelmi minisztérium frappáns példamutatásával megválaszolta ezt a komoly kérdést. Bár, jobban belegondolva egy valami lemaradt, de ennyire még ne szaladjunk előre.
Fontos, hogy a Twitter-oldal hűen mutassa elkötelezettségünket a nemes ügyek iránt – magyarul, legyen politikailag korrekt valamint teljes mértékben feleljen meg a liberális fősodornak.
Esetünkben ez – mellesleg jogosan, mivel a mostani „komoly-nagy-probléma” speciel tényleg egy komoly s nagy probléma, ámde ezen a „Twitter-huszárság” nem fog sokat változtatni – az ukrán zászló. Viszont, a zászló maga nem elég, lehetőség szerint oda kell írni mellé/alá/fölé, hogy Ukrajnával vagyunk.
A britek az első lépést maradéktalanul teljesítették.
Mint ahogy azt mindenki tudja, a szomszédunkban dúló háború mellett egy másik háború is zajlik épp: az LMBTQ-emberek háborúja az elnyomás ellen.
Mint tudjuk, a fehér, hetero keresztények „rémisztő képződmények”, így remélem mindenki megérti, hogy miért háborúznak ellenük...
Mivel most van épp a Pride-hónap, ezért a szivárványos zászlónak is mindenképpen látszódnia kell.
A britek ezt a lépést is hiánytalanul teljesítették.
Mint tudjuk, a fehér, hetero keresztények mellett van még egy másik faj, amit szintén előszeretettel neveznek „rémisztő képződményeknek”: a jobboldaliakat, akik próbálják megőrizni hazájuk alapvető értékeit. Na, hát ezekkel nem szabad azonosulni, így foggal-körömmel harcolni kell azellen, hogy a nacionalizmus vádja érhesse a Twitter-fiókunkat.
A Twitter-profil neve ugyebár csak annyi, hogy Ministry of Defence – magyarán védelmi minisztérium –, de az ország neve nincsen ott. Így, a nacionalizmus látszatát messzire elkerülték. Viszont, valahogy mégiscsak jelölni kell a nemzetiséget, hiszen mi van akkor, ha a Twitter-olvasó azt hiszti még a végén, hogy Oroszország áll ki Ukrajna mellet? A britek ezt a problémát a lehető legkisebb nemzeti lobogójukkal oldották meg.
A britek a harmadik lépést is remekül teljesítették.
Egy dolgot hagytak ki a védelmi minisztérium PR munkatársai: hol maradt a Black Lives Matter?! Hát ezért fosztogattak a BLM-támogatók annyit?!
Szégyen.
Nyitókép: Twitter-képernyőkép