LMBTQ-színekbe borult Budapest: „Hát miért nem sz*rod le?” – üzente Osváth Zsolt

Közeleg a Pride-felvonulás, Karácsonyék LMBTQ-zászlókkal árasztották el az Erzsébet híd mindkét oldalát.

Az egyházak kezében lelki hatalom van – ha pedig ezt spirituális bántalmazásra használják, rossz úton járnak.

„Az egyházak kezében lelki hatalom van – ha pedig ezt spirituális bántalmazásra használják, rossz úton járnak.
Köszönöm szépen Kanicsár Ádám András újságíró-nak ezt a nagyon fontos interjút!
»Perintfalvi Rita szerint vannak például Magyarországon is olyan kisegyházak vagy az úgynevezett történelmi egyházakban bizonyos szélsőséges csoportok, amelyekben a homoszexualitás gyógyítására akár ördögűzést is bevetnek.«
»Ha nem tudom magam szeretni, nem tudom magam elfogadni, abból csak gyűlölet születik. És akkor belekerülök egy elképesztő gyűlöletspirálba. De a kereszténység üzenete valójában az, hogy legyünk kovász a társadalom és a világ életében, és a szeretet üzenetét terjesszük.
Azt, hogy jó dolog az Istenhez kapcsolódni, és ez az Isten nem egy bántalmazó Isten. És hogyha nem ilyen képünk van az Istenről, akkor ezt a képet meg kell gyógyítani; mert akkor a mi istenképünk a beteg, és nem az az ember, akit meg akarunk változtatni.«”
Nyitókép: Mandiner/Ficsor Márton