„Orbán Viktor, a 2019-es önkormányzati választás után, azt mondta Karácsony Gergelynek, ha a Fővárosi Önkormányzat nem támogatja, akkor nem lesz Liget projekt. A negyedik kétharmad után pedig azt mondta, hogy: a választás eldöntötte, hogy a Városliget úgy fog megvalósulni, ahogy elgondoltuk.
Na, most, csak a kommunikációt kivéve a történetből és nem foglalkozva azzal, hogy a Liget szép vagy sem (szerintem nagyon szép). Ez egy nagyon rossz kommunikációs irány!
Történt egy választás, egy demokráciában. A budapestiek megválasztották Karácsonyt, ő pedig a Liget ellen kampányolt. Ha ezek után azt mondjuk, hogy a Fővárost jelentősen befolyásoló döntéshez, a Főváros vezetésének kikérjük a véleményét, az egy korrekt kommunikáció és így működik a demokrácia. Kormány, városvezetés jön-megy, azzal kell együttműködni, aki van.
Aztán jött a negyedik kétharmad, viszont Budapesten maradt az erős ellenzék. Szerintem ezek után, nem hivatkozási alap, hogy ezt szavazta a nép, úgyhogy nem vagyunk kíváncsiak a Főváros vezetésének a véleményére.
Szóval szerintem lehet folytatni a Liget-projektet, de erről meg kéne egyezni a Főváros vezetésével és nem erőből kommunikálni. A politikusok példát mutatnak és nagy felelősségük van az emberek közötti kommunikáció alakításában. Ha kompromisszumot mutatunk, tárgyalási hajlandóságot, együttműködést, az a jó irány.
A befeszülés, az erőből kommunikálás, a másik kinevetése, akkor se jó, ha épp igaza van annak, aki ezt teszi. A győzelem szerénységgel kéne párosuljon. Nem megalkuvással, hanem nagyvonalúsággal, legalább kommunikációban. Az nem lehet, hogy egyfolytában veszekszünk a szomszéddal, mert akkor pokollá válik az életünk.
Ez a demokrácia nehézsége és szépsége: mindenféle helyi, állami és intézményi vezetőket dob a nép, ez a játékszabály és ebből kell a felelős vezetőknek kihozni a maximumot.”
Nyitókép: Földházi Árpád