Az idősek halálára alapozott a Momentum és a Tisza Párt (VIDEÓ)
Minden jel szerint több baloldali párt is az idős kormánypárti szavazók fogyatkozására építi a stratégiáját.
Mi nem két hónapja kampányolunk úgy, hogy kicsit megmutatjuk magunkat a választóknak. Interjú.
„A körzet adottságai miatt rendkívül izgalmas volt várni az eredményekre. Ön hogyan élte meg azt a napot?
Vasárnap már nem izgultam. Tudtam, hogy annyi munka van ebben, hogy ha ennek ellenére kikapunk, akkor nincs igazság. Ezért voltam teljesen nyugodt. Amit lehetett, azt kihoztunk belőle az elmúlt másfél évben, amióta elkezdtük a munkát. Mi nem két hónapja kampányolunk úgy, hogy kicsit megmutatjuk magunkat a választóknak, hanem másfél év kemény munkája van mögöttünk.
Ön szerint nem volt olyan kézenfekvő az eredmény, ahogy utólag látszik, hogy vidék a Fideszé, a főváros az ellenzéké?
A mi választókerületünkben is látható a vidéki kontra városi különbség. Nálunk is jellemző, hogy a vidéki életmód szerint élő emberek inkább konzervatív beállítottságúak, míg a városiak gondolkodása inkább az urbanizáció jegyeit viseli magán. Ráadásul nálunk rengeteg Budapestről kiköltözött család él, akikről mindenki azt feltételezte, hogy a Fidesz számára kedvezőtlenebb szavazóbázisról van szó. Szerintem ez nem így van, ennél komplexebb ez a csoport is. Sokan vannak közöttünk olyan családos fiatalok, akik a polgári értékrend szerint élő, konzervatív beállítottságú emberek.
És azt is észrevettem, hogy a helyi, városi szavazók kevésbé az ideológiák és pártpreferenciák mentén szavaznak, inkább azt a személyt keresik és választják, akiről tudják, hogy képes az életüket jobbá tenni. Ezt mutatja az egyéni és listás szavazatok közötti 2400-as többletszavazat is. Kaptam erről szóló üzeneteket olyanoktól, aki soha nem szavaztak a Fideszre, de rám most igen. Volt, aki az édesanyjáról írta, hogy ő harminc éve a baloldalra szavaz, mégis egyértelmű volt számára, hogy engem választ.
Mi lehetett az oka, hogy még a hiszterizált ellenzéki törzsszavazók közül is átszavaztak?
A mi munkánkban nagyon fontos elem a patrióta-, civil vonal. Ennek bázisa az Átölel a Pilis–Dunakanyar Szövetség, aminek a stratégiáját együtt dolgoztuk ki helyi civilekkel, lokálpatriótákkal, önkormányzati vezetőkkel, intézményekkel és cégekkel. Ide politikai hovatartozástól függetlenül fogadtunk és várunk mindenkit, aki együtt akar tenni velünk a térségért.”
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs