Az izraeli miniszterelnök megköszönte Orbán Viktor meghívását
Orbán Viktor péntek reggel hívta meg Benjámin Netanjahut Magyarországra.
Orbánnal kapcsolatban a hazai és nemzetközi közvélemény mostanra már végtelenül megosztott.
„A 2018 és 2022 közötti időszakra a NER korábban felvillantott keretei teljesen kiépültek és megszilárdultak. Orbán Viktor vezetése mind kormányzati, mind pártszinten megkérdőjelezhetetlenné vált. A miniszterelnök alapvetően a korábbi politikai irányokat vitte tovább egyre fokozódó hazai és nemzetközi kritikák kereszttüzében, de közben a koronavírus-válsággal is meg kellett birkóznia. Ez utóbbi nem tépázta meg számottevő mértékben az Orbán-kormány népszerűségét annak ellenére, hogy világviszonylatban kiemelkedően sokan haltak bele a fertőzésbe Magyarországon, és 2020-ban a gazdaságot is megviselték a lezárások.
A ciklus jelentősebb intézkedései közé tartozik a felsőoktatási reform keretében sok egyetem alapítványivá alakítása (ezek kuratóriuma többnyire a Fideszhez köthető szereplőkkel van feltöltve), illetve a pedofiltörvénynek indult, de végül melegellenessé eltérített jogszabály megszavazása és a köré felépített LMBTQ-ellenes kampány. Az utóbbi időben olyan tendenciák is látszanak, amelyekből arra lehet következtetni, Orbán adott esetben egy ellenzéki szerepre is felkészült: több olyan gazdasági intézkedés történt, melynek célja a Fidesz-holdudvar anyagi bebiztosítása lehet arra az esetre, ha netán nem kormányozhat a párt a következő négy évben (pl. különféle, hosszú időre szóló koncessziós jogok kiosztása, közvagyon kiszervezése alapítványokba).
Orbánnal kapcsolatban a hazai és nemzetközi közvélemény mostanra már végtelenül megosztott. Hívei a nemzeti érdekeket érvényesítő, karakán, szuverén, sikeres és gyarapodó Magyarországot építő, demokratikus vezetőként látják. Kritikusai azonban indokolatlanul központosító, autokratikus, szabadságjogokat csorbító, diktatúrákkal barátkozó, a végletekig korrupt diktátor-aspiránsnak, aki gyűlöletpolitikára és propagandára építi a politikáját.”