A polgárháború szélén táncol Amerika, sorsdöntő választás előtt áll az ország
Az Egyesült Államokban forrnak az indulatok, az elnökválasztás csak tovább fokozhatja az ellentéteket.
Ez lett volna az a pálya, amin nyerni kell, és ezt meg is lehetett volna nyerni.
„Ennek a problémának szakmai megoldása van. A probléma így hangzik: le kell csípni a fideszről nagyjából 0,5-1,5%-ot, mozgósítani kell 1-2%, egyébként nagyjából a fidesszel szimpatizáló otthon maradót és néhány tized százaléknyi kamupárti szavazót meg kell győzni arról, hogy szavazzon az ellenzékre. Ha van kutyapárti szavazó, aki egy ilyen kampány hatására átszavaz, az a bónusz, de erre legfeljebb néhány tucatnyi mennyiségben érdemes számolni. A Fidesz legyőzése elérhetetlen dolog, de ez elérhető lett volna. Azért nem lett elérve, mert a kampányban nem tudták, hogy ez a feladat, és nem is valósították meg.
Tehát én a Fidesz győzelméért nem gondolom, hogy az ellenzéki kampányt kell felelőssé tenni. A Fidesz jól mozgósított és a 3-6. sorszámú megyei körzetekben tökéletes logisztikai műveletet hajtott végre. Viszont a Fidesz elsöprő győzelméért a rossz ellenzéki kampányt nyugodtan lehet hibáztatni. Az eredményekből az látszik, hogy tucatnyi körzetet úgy nyert meg a Fidesz, hogy a győzelmi esélyei nem voltak jók, és szoros eredménnyel jött csak ki győztesnek. Ha ezeknek a felét nyeri meg az ellenzék, az még 6 egyéni hely, meg mellé 2-3 listás hely, és nincs fideszes kétharmad, még esetlegesen bejutó Mi Hazánkkal sem, vagy legfeljebb velük együtt.
És még egyszer: ezek azok a körzetek, ahol ezrével laknak diplomások, tízezrével középfokú végzettségűek, van elég sok munkahely, szóval nem holmi analfabéta-zombiapokalipszist kell elképzelni. Ez lett volna az a pálya, amin nyerni kell, és ezt meg is lehetett volna nyerni.”
Nyitókép: Trenka Attila/Mandiner