Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Országszerte újabb és újabb gimnáziumok és középiskolák csatlakoznak a pedagógusok ellenállásához.
„A sztrájk futótűzként látszik terjedni a tanárok körében. Valami megmozdult, s nem tudni, mi mindent fog magával sodorni. Valaki megrázta az őt gúzsba kötő béklyókat, s az egész rendszer megremegett. Valaki elkiáltotta magát, hogy: »Elég!«, s a lázadó ember szavát immár százak visszhangozzák.
Könnyű dolga van a tanároknak – a tanárainknak –, mert igazuk van.
Sérelmet követtek el velük szemben, s ők nem a lázadás jogát pörlik vissza, mert ez lehetetlen, hanem azt gyakorolják, ami eleve az övéké.
Amikor sztrájkolnak, amikor beszüntetik a munkát, amikor a tanórát nem az előírtak szerint tartják meg, s félrehajítják a kötelezően előírt, blőd tankönyveket, amikor szándékosan nem kívánnak megfelelni a fölösleges adminisztratív feladatoknak, amikor nemet mondanak a »produktivitás« parancsának, amikor szerveződnek és molinót rajzolnak, ahelyett, hogy a leckekönyvekkel vacakolnának, s a diákjaikkal együtt utcára vonulnak ahelyett, hogy a rendes munkaidejükön túl is hazavigyék a munkát: akkor jog szerint járnak el annak a törvénynek a nevében, amelyhez – úgy tűnik – az állami törvények farigcsálói soha nem érhetnek fel, hiába koptatták maguk is az iskolapadot.
Lázadok, tehát vagyunk, mondta Camus.
Ez nem valamiféle rendkívüli állapot, nem a rend megbontása, nem valami meglévőnek a megszakítása és felrúgása – hiába hitetnék el velünk. Éppen ellenkezőleg: minden ezzel a felkiáltással kezdődik, és ennek a talaján fejlődik ki: szüntessétek a munkát!
Szolidaritás csak a munkán túl képzelhető el.
S nekünk meg kell tanulnunk újra szolidárisnak lenni.
Szüntessétek a munkát.”
Fotó: MTI Fotó: Marjai János