(...) „De van a babahordozós képben valami disszonáns, amitől én is hátrahőköltem. Nem Fekete-Győr András személye vagy kinézete az. Nem is a gyermeke iránt kimutatott szeretete. Még csak nem is feltétlenül a babahordozó. Ezért mondom, hogy nem magával a képpel van a baj, inkább a kontextusával. Ez a kép üzen. Mondhatjuk, hogy ez csak egy cuki kép, semmi több, de mindnyájan tudjuk, hogy a politikus a képpel üzen, és a politikai megnyilvánulásai alapján azt is egész jól összerakhatjuk, hogy mit.
Nem hiszem, hogy nagyot tévedünk, ha így dekódoljuk az üzenetét: az apa szerepe és az anya szerepe között nincs lényegi különbség. A férfi is lehet anyaszerepben, ahogy a nő is lehet apaszerepben, sőt, ezek a szerepek valójában nem léteznek. Illetve csak társadalmi konstrukciók.
És meg is érkeztünk abba az egalitárius értékvilágba, ahonnan nyílik tovább az ajtó a genderelméletek felé. Oda, ahol Fekete-Győr András politikusként is sátrat vert. Ahol nem lehet többé azt mondani, hogy »Ladies and gentlemen«, és ahol eretnekségnek számít a mondat, hogy »az apa férfi, az anya nő«.
Ettől az implicit üzenettől rándult össze a gyomrom. A képen annak ellenére egy anyát látok, hogy egy férfiről van szó. Szinte hallom most a választ: nyilván a kulturális sztereotípiák miatt mondom ezt. Úgyhogy másképp fogalmazok: nem látok apát a képen. A különbség eltörlését látom. A férfi eltörlését látom.”
Nyitókép: Facebook