„Eleve hamis feltételezésből indul ki Fleck Zoltán akkor is, amikor azt mondja, hogy annak érdekében kell pillanatnyilag felfüggeszteni a jogállamot és kell a közjogi intézményeket megsemmisíteni, hogy a következő politikai konstrukció kormányozni tudjon: feles többséggel kormányfőt jelölnek és a kormányt elképzelésüknek megfelelően töltik fel tartalommal. A képviselői mandátumok több mint felével törvényeket is hozhatnak. Egyedüli jogosultságuk, amivel nem rendelkeznek az a kétharmados törvények és az alkotmány módosításának joga. A korábban formailag kifogástalanul elfogadott jogszabályok jelentik a jogbiztonság és a jogállamiság legfőbb garanciáját, ebben az értelemben minden választott hatalom mozgástere jogszerűen kötött. Intézkedéseik a kötelező erejüket csak a régi jogrend jogalkotási szabályainak betartásából származtathatják, ennek hiányában valóban puccsról beszélhetünk.
A közvélekedésre való apellálás, mint érvelési hiba is rendkívül sokszor megjelenik: azért alkotmányoznának egyszerű többséggel, mert a többség ezt akarja, erre ad majd felhatalmazást.
A közakarat egyetlen legitim mérőeszköze azonban továbbra is a szavazatok száma. Abban az esetben, ha kiderülne, hogy a szavazópolgárok többsége ezt akarja, nem lesz kevésbé releváns, hogy az alkotmánymódosításhoz nem egyszerű többség, hanem a mandátumok kétharmada szükséges."