Bukik, de marad?

2022. január 11. 09:51

A fordulat az lenne, ha Orbán nem adná át az ország vezetését. Van, lehet ilyen veszély.

2022. január 11. 09:51
null

„A frissen egyesült ellenzék a magyarországi választásokon legyőzi Orbán pártját, a Fideszt – legalábbis a külső választási megfigyelők szerint. De Orbán ennek ellenére, Donald Trump volt amerikai elnök kottáját követve, bejelenti, hogy ő nyert. Majd annyiban túl is szárnyalja Trumpot, hogy ő tényleg hatalomban is marad.

Ez nagy utcai tüntetéseket fog kiváltani idehaza, és válságot robbant ki Magyarország és az EU között – ezt jósolja a 444.hu tudósítása szerint a European Council On Foreign Relations nevű uniós külpolitikai intézet. Az elemzőközpont eddig elég pontos mérésekkel – jóslatokkal? – hívta fel magára a figyelmet. Márpedig ez hitelességet kölcsönöz neki: hihetőnek tűnik, amit Magyarországgal kapcsolatban megállapít.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye
Tovább a cikkhezchevron

A mostani hazai közvélemény-kutatások egyelőre kiegyenlített erőviszonyokról számolnak be, vagy inkább a Fidesz győzelmét valószínűsítik, de ne feledjük: a kampány igazában csak most kezdődik. Fogadjuk el tehát, hogy az uniós elemzés ezúttal is pontos, és az ellenzék képes fordítani, megnyerni a választásokat. A tényleges fordulat azonban éppen az lenne, ha szemben Trumppal, aki ugyan győztesnek hirdette ki magát, de nem tudott hatalomban maradni, Orbán nem adná át az ország vezetését.

Reális ez? Reális az a jövendölés, hogy tüntetések lesznek a választások után? Nem légből kapott ez a jóslat, sokan megírták már: van, lehet ilyen veszély. De csakis akkor, ha az ellenzék nyer. A fentebbi variáció ugyan ellenzéki győzelemről beszél, de Orbán változatlan hatalmáról. Hogy ez miként valósulhat meg egy európai uniós országban, arra nem tér ki az intézmény prognózisa, de lássuk be, nem teljesen alaptalan a feltételezés.”

Nyitókép: Facebook

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 112 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
youngboy
2022. január 13. 14:25
Ha így halad a moslékkavarás a másik oldalon, 4/5-el nyer. Ő marad, a Szemkilövető Pojáca meg végleg oda kerül, ahová való. A szemétdombra.
Válasz erre
1
0
olvass
2022. január 12. 10:17
Te mocsok Németh? Van pofád arról elmélkedni, hogy "nem fogja átadni a hatalmat", miközben a te elvtársaid álmodoznak mindenféle (valóban) jogállamiatlan törvénytelenségekről (pl. alkotmányozás 50%-al; lámpavas, stb.) a hatalommegtartás érdekében? Valahányszor nem vagytok hatalmon, mindig attól rettegtek, hogy már nem adják vissza nektek soha többet. S ezáltal persze úgy elveszitek magatoktól az emberek kedvét, hogy - amíg a demokrácia írmagja létezik - tényleg soha nem juttok vissza, miközben és 0-ra amortizáljátok magatokat. Az SZDSZ sorsa ezt mindennél szebben megmutatta.
Válasz erre
1
0
states
2022. január 11. 22:03
Ezt minden választás előtt elsütik, szerencsétlenségükre élesben nem tudták soha kipróbálni, mert ahhoz nyerniük kellene. De nem fognak., így aztán négy év múlva némethpeti ismét elsütheti.
Válasz erre
1
0
Apfelstrudel66
2022. január 11. 19:33
Talán inkább sci-fi írással kellene foglalkoznia, mert az újságírást évtizedek alatt sem tudta kitanulni. A fantáziája pedig élénk, bár beteges.
Válasz erre
3
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!