Európában minden megváltozott – Magyarország kulcsállamok társaságában lép előre
Szó sincs az Európai Unió elhagyásáról.
Franciaország nem fordíthat hátat az atomenergiának, a németeknek pedig kell a szél- és földgázalapú kombináció.
„Franciaország nem fordíthat hátat az atomenergiának, Németországnak pedig szüksége van a szél- és földgáz alapú energia kombinációjára: a két rendszernek egymás mellett kell léteznie, és az európai besorolási rendszernek tükröznie kell ezt a pluralitást.
Ha Párizs tiszteletben tartotta a német döntést az atomenergia fokozatos kivonásáról, akkor Berlinnek tiszteletben kell tartania Franciaország, Finnország és a közép-európai országok álláspontját. Van még más is. 1957-ben a Római Szerződés létrehozta az EGK-t (Európai Gazdasági Közösség) és az EAK-t (Európai Atomenergia Közösség). Más szóval, az atomenergetikai együttműködés kezdettől fogva az európai egység egyik sarokköve volt. Végül pedig meg kell említeni, hogy az atomenergia békés célú felhasználásának háttérbe szorulása a katonai felhasználás hanyatlását is maga után vonja.
Ebből a szempontból az atomenergiáról való lemondás nemcsak gazdasági veszteség, hanem a XXI. századi Európa számára súlyos következményekkel járó politikai öncsonkítás is lenne."