Az önmagát nyíltan messiásnak képzelő Márki-Zay nemcsak buzizott – végre le lehet írni, mert ez itt már nem a cím és nem a »lead« szöveg, itt már kevésbé kutakodik a Facebook-algoritmus –, hanem konkrétan listázott is. Az emberek listázása most már nem a legsötétebb vészkorszakra emlékeztet? Ezúttal nem háborodnak fel a máskor oly érzékeny progresszívek? Persze, költői a kérdés, hiszen Karácsony Gergely óta tudjuk: zsidókat listázni nem antiszemitizmus. Így vélhetően a melegek listázásával sincs baj.
Olyannyira nincs, hogy Márki-Zay ámokfutásához csatlakozott az LMP-s Ungár Péter, az első nyíltan, vállaltan meleg magyar politikus is. Ő is azt állítja, hogy »tényleg sok fideszes van, aki homoszexuális«. OK, neki mondjuk könnyebben elhisszük, hogy vannak empirikus tapasztalatai. De miért állt bele ő is a listázásba? Miért kezdett el maga is buzizni?
Most komolyan, mi a céljuk ezzel? Persze, hogy vannak melegek a Fideszben is. Van, akiről tudjuk, és biztos van olyan is, akiről nem. Ki a f*szt érdekel? A jobboldal nem listázza az embereket sem vallás, sem szexuális orientáció, sem bármi más alapján. Szerintünk mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. És a preferenciáit el is mondhatja másoknak, ha akarja. Ha elmondja, sem megvetni, sem hősnek tartani nem fogjuk emiatt.