„Amikor belevágtam ebbe a politikus dologba, kevéssé gondoltam, hogy feladatom lesz a hetedikes töri tanár eljátszása is. Márpedig most ezt kell csinálnom a tegnapi őszirózsás forradalmat megünneplő posztom után.
Úgyhogy tessék leülni gyerekek, te is Trombitás Kristóf, rád külön kitérek majd annál a résznél, hogy miért nem ünnepeljük a fehérterror rendcsinálását.
A tegnapi posztomra ugyanis megjelent a Fidesz komment kommandónak a hetedik osztályt kihagyó tagozata, és számos módon adták tudtomra, hogy mi van a »fajtámmal« és hogy milyen fajta módokon fogok elhunyni. (Nem tervezem.)
A két kiemelkedő reakció közül az egyik a Fidesz nyolcadik kerületi frakcióvezetője volt, aki számos kommentelőhöz hasonlóan összetévesztette az őszirózsás forradalmat a Tanácsköztársasággal, a másik pedig a »közszolgálati« média volt üdvöskéje, Trombitás Kristóf, aki miután szintén összetévesztette a kettőt, jelezte azt is, hogy szerencsére később lett rendcsinálás. Ezt nehéz máshogy értelmezni, mint hogy a fehérterror rendcsinálására gondolt, ami valljuk be, elég sajátos típusa a demokratikus kívánalmaknak.
De akkor idézném is a Fidesz vezette magyar kormány Nemzeti Köznevelési Portálját, hátha ez elég hiteles forrás a szélsőjobboldali uraknak és hölgyeknek. Miről szólt a Károlyi-féle köztársaság:
»Október végén Bécsben és Budapesten is forradalmi hangulat uralkodott. Az emberek úgy érezték, hiába volt a súlyos véráldozat, az anyagi javak pusztulása, a hátország éveken át tartó nélkülözése. Mindezért a kormányzatot hibáztatták«
»1918. október 30–31-én Budapesten lezajlott az őszirózsás forradalom. 2. A tüntetéseken számos katona is részt vett, akik katonasapkájukról levették a Monarchia címerét, és helyére őszirózsát tűztek. A közhangulat nyomására a király Károlyi Mihály miniszterelnökké való kinevezése mellett döntött. Károlyi a Magyar Nemzeti Tanács vezetőiből alakította meg kormányát. Az új miniszterek liberális, demokrata és szociáldemokrata politikusok voltak.«
»A kormány demokratikus intézkedéseket hozott; bevezették az általános és titkos választójogot, biztosították a sajtószabadságot, szabadon lehetett pártokat és egyesületeket alakítani.«