A Munkacsoport tevékenységével képviselő asszony is megismerkedhet, ha ellátogat a Margitszigetre szeptember 11-én, szombaton, ahol a NEK Családi Napjának keretében felállított Emberi Méltóság sátorban minden kérdésére választ kaphat.
A Katolikus Pedagógiai Intézet pedig – nevének, szakmai feladatának megfelelően – a köznevelési intézményeket vette célba gyermekvédelmi programjával: 2 év alatt 40 katolikus iskolában, iskolánként minimum 2 gyermekvédelemmel foglalkozó pedagógus mentort képeznek, akiknek feladata nem csupán az lesz, hogy ellássák a gyermekek védelmét a saját intézményükben, hanem az is, hogy a közel 400 katolikus intézmény mindegyikében további mentorokat képezzenek ki.
Végezetül pedig azzal együtt, hogy megköszönöm képviselő asszony aggódását az Egyházban elkövetett szexuális bántalmazások iránt, szeretném megkérni arra, hogy a társadalom egyéb szegmenseiben áldozatul esett gyermekekről se feledkezzen el, különösképpen, hogy a nemzetközi kutatások statisztikái szerint a bántalmazások túlnyomó többségét családon belül követik el, azon kívül pedig a legfertőzöttebb szervezeti struktúra nem az Egyházé, hanem a köznevelésé és a sportoktatásé.
A kiskorúak bántalmazása súlyos társadalmi probléma, melynek megoldására jó lenne, ha a pártpolitikától független együttműködés kezdődne. Ennek az együttműködésnek örömmel lennének résztvevői, partnerei az egyházakban dolgozó szakemberek is.
Amennyiben képviselő asszony az áldozatokért szeretne tenni, építő és szakmailag is értékelhető javaslatai az Egyházon belül és azon kívül is minden bizonnyal hasznosak lennének az áldozatok megsegítéséért végzett munkában.
Ennek érdekében javasolnám, hogy elsőként ismertesse a közvéleménnyel a pártjuk képviselői által irányított helyi önkormányzatokban folyó gyermekvédelmi kezdeményezéseket, szakmai innovációkat."
Fotó: Artur Widak / NurPhoto / NurPhoto via AFP