„Az Alapjogokért Központ üdvözli a kormány gyermekvédelemmel kapcsolatos népszavazási kezdeményezéseit és mindenkit arra buzdít, hogy a majdani voksoláson szavazzon nemmel, a genderideológia ellen. A Központ álláspontja szerint a migráció körül kialakult nemzetközi vitákhoz hasonlóan a gyermekeink jövőjét érintő kérdésekben sem hagyhatjuk, hogy arról a brüsszeli eurokraták és a nyílt társadalom hálózata döntsön a magyar választók helyett. A népszavazás a demokratikus döntéshozatal legmagasabb szintje, amely jó és alkalmas eszköz a neomarxista liberalizmus hívei által Magyarországra gyakorolt nyomás elhárítására.
Az Alapjogokért Központ évek óta konzekvensen képviseli a józan észből és a nemek teremtettségéből fakadó álláspontot, amely elutasítja a genderideológia térnyerését. Ebből fakadóan a Központ Magyarországon elsőként hívta fel a figyelmet az Isztambuli Genderegyezmény veszélyeire: a nők jogainak védelmére teljességgel alkalmatlan dokumentum valójában az ún. társadalmi nemek fogalmát tenné hivatalossá. A téma körüli politikai vita mára olyan ideológiai harccá terebélyesedett, amely egyértelmű választóvonalat képez a józan ész hívei és a magukat progresszívnek nevező, a legalapvetőbb európai értékeket elhagyó csoportok között. A genderideológia mára egész fennálló társadalmi rendünket, illetve az annak alapját képező családot is veszélyezteti, ezért a gyermekeket külön védelem kell megillesse, hogy megfelelő testi, szellemi és erkölcsi gondoskodáshoz való joguk biztosítva legyen.
A magyar Országgyűlés által nemrégiben elfogadott gyermekvédelmi törvény megalkotásakor a jogalkotót az a szándék vezérelte, hogy védelmezze az egyre agresszívabbá váló genderpropagandával szemben leginkább védtelen korosztályokat, valamint törvényi szinten garantálja a szülők jogát, hogy megválaszthassák, gyermekük mikor, hol és milyen formában ismerkedik meg a különböző szexuális irányultságokkal. A törvény elfogadásával egy újabb ütközet vette kezdetét a fentebb említett világnézeti harcban: az Európai Unió birodalomépítő intézményei és a nyílt társadalom hálózata újult erővel lendült támadásba a kizárólag tagállami hatásköröket érintő szabályozás ellen, melynek alig leplezett részét képezi a minap nyilvánosságra hozott jogállamisági jelentés is.