Ezt a kis történetet most azért mesélem el, mert még mindig nem tudok napirendre térni a holland miniszterelnök azon bonmottján, miszerint a magyarokat »NEKIK« térdre kell kényszerítenie. Nem tudok napirendre térni a dolog felett, és mentegetni sem tudom nagyon.
Nem, nem arról van szó, hogy nem lenne roppantul kellemetlen és ostoba a magyar pedifiltörvény, erről a nézeteimet már kifejtettem korábban. Arról van szó, hogy EU-s testvérállamunk most megmutatja, mit is gondol anblokk Kelet-Európáról.
Nem, nem a magyar kormányról beszél. A magyarokról, mint nemzetről beszél. Térdrekényszerítésről, még, ha ez a szimbolikus térben is mozog. Ez egyébként bőven ki van terjesztve a volt szocialista blokk összes országára is.