Térképen mutatjuk: ezekben a fővárosi kerületekben a legjobb az átlagbér
Az is kiderült, hogy az agglomeráción kívül, mely magyarországi járásban keresnek a legjobban.
Belekerül legalább 500 milliárd forintunkba, hogy kínai hitelből, kínai cégek által épített, kínai magánegyetem legyen Budapesten.
„Mi természetesen támogattuk, hogy Ferencvárosban felépüljön a Diákváros
8-10 ezer kollégiumi férőhellyel, a megújult Nagyvásárteleppel mint közösségi térrel, sport- és rekreációs funkciókkal
A világ egyik legnevesebb építészirodájának emberközpontú, zöld és fenntartható tervei alapján, autómentesen, nyitottan a budapesti közönség számára.
Ebben mi és a Főváros vezetése is partnerei voltunk a Kormánynak, hisz a fájóan hiányzó kollégiumi férőhelyek megépítésével nem csak egy új városrész épülne a ferencvárosi rozsdaövezetben, hanem a budapesti lakhatási válságon is enyhíteni lehetne, mert felszabadítaná az albérletpiacot a fővárosba tanulni érkező diákoktól.
Vagyis a beruházás közcélt szolgálna
A projekt előkészítése a legutóbbi időkig rendben haladt, épp most zárult le az országban egyedülálló értéket képviselő ipari műemlék, a Nagyvásártelep megújítására kiírt nemzetközi tervpályázat.
Amikor is robbant a bomba:
a Kormány a Diákváros teljes területét a kínai elit egyetemnek, a Fudannak akarja átadni.
Ezzel a beruházás kizárólag egy magánegyetem céljait szolgálná közpénzből.
Mert nem csak a területet adja át, de fel is építi, majd át is adja az egyetemet és a hozzá tartozó kiszolgáló létesítményeket a kínaiaknak.
https://444.hu/.../kinai-hitelbol-keszul-a-magyar...
Mindebből Budapest többi egyetemének, az oda járó diákoknak, egyáltalán a városnak semmilyen haszna nem lesz, a világvároshoz méltó terveket kidobhatjuk a szemétre, viszont belekerül legalább 500 milliárd forintunkba, hogy kínai hitelből, kínai cégek által épített, kínai magánegyetem legyen Budapesten
Milliós tandíjakkal, csak a kiváltságosaknak
Levelet írtam a miniszterelnöknek és a Fudan-felelős Palkovics László miniszternek, amelyben kértem, hogy a kormányzati terveket hozzák nyilvánosságra és amennyiben a cikkben leírtak megfelelnek a valóságnak, a meghozott döntéseket vonják vissza.
A Budapesti Diákváros fejlesztést csak a korábbi, közösen elfogadott kormányzati-önkormányzati döntések mentén, az abban foglalt célok megvalósulása esetén, a Mesterterv szerinti funkciókkal tartom támogathatónak.
Az önkormányzati választáson aratott budapesti elsöprő győzelem után a miniszterelnök azt mondta, hogy kész együttműködni a város felelős vezetőivel és nem lesznek olyan beruházások, amelyet a budapestiek nem akarnak.
Meggyőződésem, hogy Budapest szívesen fogadná a világ bármely elit egyetemét.
De nem ilyen egyoldalú üzlettel, ahol minden előny a kínaiaké, nekünk meg csak az adósság jut”