A 2018-as választások után a 19 százalékot szerző, és ezzel a legerősebb ellenzéki erő szerepét elnyerő párt 26 képviselővel ült be a parlamentbe, a frakció azonban mára 17 fősre zsugorodott. A képviselőcsoportot kilencen hagyták faképnél három év alatt, és ugyanennyien adták vissza mandátumukat. Olyan nevek távoztak, mint Dúró Dóra, Volner János vagy Varga-Damm Andrea. Helyükre pedig már csak olyanok ülhettek, akik feltétel nélkül kiszolgálják a jelenlegi pártelnököt, és rajta keresztül Gyurcsány Ferencet
Mindenkivel leszámoltak, aki nem volt hajlandó részt venni a baloldali fordulatban.
Jakab második rekordja, hogy három év alatt eljutott oda: pártja legnagyobb ellenségéből annak leghűségesebb alattvalója lett. Valószínűleg egyetlen jobbikos sem hitte volna el 2018-ban, hogy pár év múlva a vezetőjük együtt pózol majd azzal, aki mellesleg őket is véresre verette 2006-ban.