Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
A két szakszervezet az MKKSZ és a SZÁD hiába folytatott küzdelmet jogszerű sztrájkidőpontért.
„Most már teljesen egyértelmű: a kormány mindent el fog követni, hogy a szociális dolgozók ne tudjanak élni alkotmányos jogaikkal és ne tudjanak a törvényeket betartva sztrájkolni.
Az idei év elején a Kúria azt adta írásba, hogy alkalmatlan a sztrájktörvény, ha a közszolgálatban dolgozók akarnak alkotmányban rögzített jogukkal, a sztrájkkal élni.
Ezért megkérdeztem Kásler Miklós miniszter urat, hogy:
1. Miért nem akart érdemben egyeztetni a szociális ágazatban dolgozók követeléseiről a szakszervezetekkel?
2. Alkalmas-e az a sztrájktörvény, amely nem engedi, hogy a közszolgálatban dolgozók az alkotmányban rögzített jogukkal, a sztrájkkal éljenek?
3. Milyen következményei lesznek a Kúria ítéletének?
A két szakszervezet az MKKSZ és a SZÁD hiába folytatott egy kaffkai jogi küzdelmet egy jogszerű sztrájkidőpontért, hiába a Kúria ítélete, Rétvári Bence szerint a járványhelyzetben könnyen belátható, hogy a szolgáltatások mértékének csökkentése súlyos problémát jelentene.
Hiába indult a per és sztrájkkövetelés bőven a járvány előtt, hiába keveri össze az államtitkár a köztisztviselői és a közalkalmazotti sztrájkszabályozást egy lényegi kérdésre nem tud válaszolni:
Mi okozhatja a szolgáltatások mértékének csökkenését, ha nem a drámai bérhelyzet? Ha a járványhelyzetben tényleg ilyen fontos, hogy ne csökkenjen a szolgáltatások mértéke, akkor miért nem kapják meg a szociális dolgozók az egyszeri ötszázezer forintos bérkiegészítést?"
Ha egyetértenek, hogy a szociális dolgozóknak jár a bérkiegészítés itt tudják aláírni: https://beremelest.hu/szocialisdolgozokert/
A kérdés itt olvasható: https://www.parlament.hu/irom41/14522/14522.pdf
Itt pedig a válasz: https://www.parlament.hu/irom41/14522/14522-0001.pdf