Frusztrált, hogy úgy pofázok a parlamentben, hogy annak semmi hozadéka nincs!

2020. december 16. 09:54

Középiskolás koromban inkább a filozófia és a vallás érdekelt.

2020. december 16. 09:54
Vona Gábor
Azonnali

„Mikor kezdte el először érdekelni a politika?

Viszonylag későn. Középiskolás koromban inkább a filozófia és a vallás érdekelt. Az egyetemen kerültem kapcsolatba a politikával, Kovács Dávidnak, a Jobbik első elnökének köszönhetően, aki nagyon jó barátom volt. Ő vitt el a Jobboldali Ifjúsági Közösség alakuló egyeztetésére, ahol nagyon jól éreztem magam, mondhatni „aha-élményem” volt. Akkor még nem volt pártfüggetlen, jobboldali-konzervatív egyetemi hálózat – a baloldalnak volt a BIT, a „Jobbik” megnevezés egy kicsit erre rímelt, amiből volt is vita; a liberálisoknak a LIFT –, és engem nagyon inspirált, hogy létrehozzunk egy egyetemi hálózatot, ami betöltené ezt az űrt. Innentől teljesen beszippantott a politika, és nem volt megállás.

Mi volt a legmeghatározóbb politikai esemény vagy élmény, ami hatott önre?

Sok apró dolgot említhetnék, de olyan drámai eseményt nem tudok felidézni, ami miatt megfordult volna velem a világ. Akikkel akkor együtt dolgoztam a Jobbikban, már általános iskolás, hetedikes-nyolcadikos koruktól politizáltak, demonstrációkra jártak, nekem ezek kimaradtak. Innentől fogva viszont folyamatosan értek az élmények, olyan voltam, mint egy falusi kisgyerek a nagyvárosi vidámparkban: szinte minden elvarázsolt, ami körülöttem történt, és pont ezért egyet sem tudok kiemelni közülük.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
konfucius
2020. december 17. 07:56
Szánalom ez, Gabci. A filozófiai érdeklődésed először porszívóügynöki tevékenységben manifesztálódott, aztán politikai kalandorként kezdtél zsidózni meg cigányozni, majd rögtön ezután elvitted a Jobbik szekerét Gyurcsány felé, de most kiderül, hogy kulturálatlan barom módjára viselkedtél, és gondolkozol azóta is, ha szerinted pofázni jártál be a parlamentbe. Közlöm veled, hogy a választók képviselete nem pofázás, ahhoz illik rendesen felöltözni, és érdemi munkát végezni. Ha ezt tetted volna, nem érezted volna (helyesen!) üres és haszontalan pofázásnak azt, amit műveltél helyette.
Harangláb
2020. december 16. 20:01
...Bezzeg amikor a Spinoza házban pofáztál...:)))
simonvitéz
2020. december 16. 16:07
Miért ne lett volna hozadéka a "pofázásodnak"? Egyre többen jöttek rá, mekkora egy képmutató, hányadék alak vagy.
annamanna
2020. december 16. 16:02
"Középiskolás koromban inkább a filozófia és a vallás érdekelt." Akkor miért foglalkozik még most is politikával? Ki kényszeríti rá? Eleve senki sem kényszerítette bele a politizálásba, és senki sem kényszerítette ki belőle. Nem lehet filozófus az, aki ennyit, és ilyen könnyedén hazudik, mivel a filozófia az igazság keresése, és a hazugság nem igazság. A vallásról nem is beszélve. Az is az igazság keresése, de aki könnyen hazudik, az nem akarja és nem is tudja keresni az igazságot. Az egy dolog, hogy valaki mit mond, és egy másik dolog, hogy mit csinál. Amit Vona csinál, valójában az érdekli. Amiről beszél, az meg a fal/maszk/imázs, amit megpróbál felépíteni. De ebből egy szó sem igaz. Gyurcsány is szorgalmasan írja a "kibaszott jó könyveket a baloldalról". Csak még nem ért a végére. Orbánról is azt mondta Mándoki László zenész, hogy ő látta rajta, hogy "filozófus alkat". Ilyet mégis hogy lát egy zenész? Azt megértem, ha azt látja, hogy "politikus alkat", merthogy azt csinálja. Vagy hogy "zenész alkat", mert ahhoz meg Mándoki ért. Vagy hogy "focista alkat", mert arról sokat tud mesélni Orbán. De hogy filozófus alkat, amihez egyiküknek sincs semmi köze, se Orbánnak, se Mándokinak, azt mégis hogy látja bele? Valós filozófusok valahogy nem látják bele a filozófust se Orbánba, se Vona Gáborba. "Azt álmodtam, hogy két macska voltam és játszottam egymással." (Karinthy).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!