„Még nem is tartozott az ATV a Hit Gyülekezetéhez, már sokszor hívtak meg oda különféle politikai elemző műsorokba. Valamikor a 2000-es évek legelején, egy tulajdonosváltás következtében került az ATV a Hit Gyülekezetéhez, s ettől kezdve rendszeresen tiszteltek meg azzal, hogy meghívtak különféle műsorokba, hol reggel, hol este, mert kíváncsiak voltak a véleményemre. Ezeken a fórumokon védtem a Hit Gyülekezetét a legaljasabb és legordenárébb, a kriminalizálás minden tisztességtelen eszközét felvonultató Fidesszel, s legfőképp Semjén Zsolttal szemben, aki egyszerűen csak »destruktív szektának« becézgette a Hit Gyülekezetét.
A vallási és lelkiismereti szabadság számomra különösen fontos elvére hivatkozva bíráltam a legaljasabb lejáratásra törekvőket, nem mérlegelve semmit, azt sem, hogy a bőrömet viszem a vásárra. (Semjénnel lett is egy perem, amit annak rendje és módja szerint megnyertem.) Közben változtak az idők, beköszöntött a Fidesz-uralom, új és szégyenletes törvény született a lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról – hmmmmm és bruhaha), a Hit Gyülekezete »destruktív szektából« pedig egyszeriben a 27 bevett egyházak egyikévé metamorfizálódott, örömhír, a korábbi gyűlölt ellenségek nagy összeborulása, Semjénnel kölcsönössé és barátivá szelídült váll-lapogatással, ez meg az, de így van ez rendjén, immár szentséges béke honol a keresztény univerzalitás e parányi sarkában is. Én meg továbbra is járok az ATV-be, beszélgető műsorokba, elmondhatom a véleményemet, hadd gyalázzanak, zsidózzanak, mocskolódjanak Fideszes honfitársaim. Teszik is, minden alkalommal. Eddig.
Mert most elköszönök az ATV-től. Németh Sándor a Hit Gyülekezetének vezető lelkésze, az ATV tulajdonosa a minap a Hit Rádióban, az ATV kistestvérében háttérhatalomról delirált, »gyökértelenségről« beszélt, meg arról, hogy mi és ki »nem őshonos« Magyarországon (szerinte a Fidesz őshonos), és az alábbiakat mondta: »Látható módon a magyarországi baloldal örvendezik, mert arra gondolnak nyilvánvalóan, hogy nemzetközi baráti segítség következtében hatalomra tudnak jutni, mert érzik a gyökértelenségüket. Ezek a pártok, úgy mondanám, nem őshonos pártok. A Fidesz nagyon ügyesen megtalálta a magyar gyökereit, és ezért elsősorban a magyar választópolgárokra építi a programját, abban reménykedik, hogy megkapja a bizalmat. Az ellenzéknek viszont nemzetközi támogatásra, segítségre van szüksége. Ezt megkapta eddig is Brüsszeltől, és valószínű, hogy a jövőben az Egyesült Államok új kormányzatától is nagyobb segítséget fog kapni.«