A vezető elemző lerántotta a leplet az egyre gyurcsányosabb Magyar Péterről
Pindroch Tamás elmondta, hogy miért gyurcsányosodik a Tisza elnöke.
Megtörtént Gyurcsány totális hatalomátvétele az ellenzéki térfélen.
„Ezt megfejelte most azzal, hogy leírta: a határok elmosódtak a pártok között, és egyáltalán nem érdekes, hogy ki a jelölt és honnan jött.
Lezajlott a tiszaújvárosi időközi választás, és nem túlzás azt állítani, hogy az egész ország erre a borsodi választókerületre figyelt. A kormánypártiak végre be akarták bizonyítani, hogy időközi választáson is tudnak nyerni, míg az ellenzékiek megtartották az összeborulásuk próbáját. Lássuk, mire derült fény.
Egy választás sosem sablonok alapján megy, mindig vannak váratlan tényezők. Fontos az adott térség múltja, identitása, és sosem lehet tudni, kinek az üzenete fogja elérni és eltalálni a választókat. Aki egy kicsit is ismerte a helyi viszonyokat, az pontosan tudta, hogy ez nagyon kemény ütközet lesz, szoros eredménnyel. Tény tehát, hogy a kormánypárti erők fontos győzelmet arattak, méghozzá egy olyan választókerületben, amelyik hagyományosan nem jobboldali körzet, ráadásul a kormányzati ciklus közepén, ami sosem kedvez a hatalmon lévő pártoknak, mert általában ilyenkor a legalacsonyabb a támogatottságuk. Váratlan helyzetet kellett megoldani, nehéz terepen, ráadásul egy összellenzéki bombázással szemben. Az eredmény jelentős diadal a kormánypártiaknak, amiből sokat lehet és kell tanulni. Ez az, amire az ellenzék nem képes.
Hiába akarják elhitetni, hogy milyen sanyarú a sorsuk és nagyon kedvezőtlenek voltak a körülmények, az igazság az, hogy most nekik állt a zászló. Ki is vezényeltek mindenkit, az ellenzék összes prominens szereplője ott standolt, piacozott a választókerületben. Sőt, Fekete-Győr életében először valódi munkát vállalt, amikor beállt szavazatszámlálónak. Bíró Lászlót mentegették, Karácsonnyal az élen magyarázták, hogy a jelöltjük csak nyomokban tartalmaz antiszemitizmust, ami felett szemet kell hunyni. Azzal sem foglalkoztak, hogy értéket közvetítsenek, bőven elég volt annyi, hogy »bontsuk le a kétharmadot« és »takarodjon az Orbán«. Ennyi volt az üzenet. Gondolták, ami Dunaújvárosban bejött, az majd most is elég lesz. Szerencsére a választók azért ennél többre tartják magukat, ráadásul akármennyire is azt akarják elhitetni, hogy a járvány elleni védekezés kudarc, mindenki tisztában van vele, hogy ez nem igaz. A kormánypártiaknak volt mire építeni, voltak előremutató üzeneteik, terveik, míg az ellenzék csupán kimatekozta, hogy ha összeadják a szavazataikat és hozzáveszik azokat, akik nem mentek el eddig szavazni, akkor nekik több van, tehát nyerni fognak.
Aztán jött a felismerés, hogy mégsem.”