Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Heisler András, aki 2013 óta tölti be Mazsihisz elnöki posztját, bottal ütheti egykor szebb napokat látott cégének a nyomát.
„A Síp utca világi vezetősége az elmúlt hét évben valamilyen rejtélyes oknál fogva mágnesként vonzza a peches egzisztenciákat. De vajon miért?
A bukott egyenruhagyáros
Heisler András, aki 2013. óta tölti be Mazsihisz elnöki posztját, bottal ütheti egykor szebb napokat látott cégének a nyomát. Mazsihisz elnökké választásának évében 110 milliós veszteséggel, mínusz 208 milliós saját tőkével fúródott a földbe, és tavaly törölték a cégjegyzékből a hét évvel korábban alapított EMEF Első Magyar Egyen és Formaruha, Divatáru Gyártó Kereskedelmi Holding Zártkörűen Működő Részvénytársaságot. »A jegyzett tőkéjét a társaság elvesztette. Nem felel meg a társasági formájához törvényben előírt minimum követelménynek« – olvasható a társaság 2013-as beszámolójához tartozó kiegészítő mellékletben.
Az EMEF zRt. azzal vált híressé, hogy selejtes egyenruhákat próbált rásózni a BKV-ra, miután 2008-ban megnyerte a közlekedési vállalat formaruha-pályázatát. Ebben csaknem 380 millió forintért vállalta, hogy legyárt 7700 férfi és női téli-nyári felsőruházatot, valamint több ezer kötött mellényt, pulóvert és kabátot. 2009. május közepén a dolgozók arról panaszkodtak, hogy a ruha műszálas, beleizzadnak a vezetőfülkében, a méretek pedig teljesen eltérnek. Volt olyan eset is, amikor az egyik dolgozónak a kezében maradt a gallér, mert nem volt rendesen megvarrva. A gombok részben rozsdásodtak, a textilneműk pár mosás után összementek – írta 2009-ben az Origo.
Azt nem tudni, hogy pontosan mi lett ezeknek a sorsa, de azt igen, hogy a 2013. év végi pénzügyi összeomlás után alig több, mint egy évvel, 2015. március 12-én a hitelezők felszámolási eljárást indítottak a cég ellen.”