Európa elbukott: újabb gigászt küldtek haza Amerikából

A torna eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatták a szaúdiak.

Lépésről-lépésre igyekeznek haladó ideológiával áthatni a rendszert, fittyet hányva a pluralizmusra.
„Semelyik valódi demokráciában nem megengedett az igazságszolgáltatás átpolitizálása. (Legfeljebb a népi demokráciában) Ez az állítás az Egyesült Államokban, ahol a precedensjog is fontos jogforrás, ez még inkább fontossá válik. Már csak azért is, mert a tengerentúli demokrácia mindig is mintaadó demokrácia volt a nyugati világ számára. (Ha nem, akkor jöttek a bombák…)
Ennek ellenére az érzékenyítő tréningek – amelyek a kormányzati intézmények mellett az igazságszolgáltatás területén is folynak – bizonyíthatóan aktuálpolitikai kérdéseket tárgyalnak ki. Számos olyan identitásképző érték létezik, amely a családmodell értelmezésében, a migrációval kapcsolatos véleményben és a klímapolitikában is tetten érhető. A trükk az, hogy a progresszív szemléletben adott válaszokat a társadalommal úgy akarják elfogadtatni, mintha azok lennének az egyetlen és kizárólagosan helyes válaszok. (Szervezett agymosás.)
Felmerül azonban ezek után egy sor gyakorlati kérdés.
Mert előfordulhat ilyen. A bíróra köszön az esküdtszék előtt az az ügyvéd, aki tegnap még tréninget tartott.
A demokrácia és a jogállamiság nehéz műfaj, igaz?
Ma még egy hivatal, holnap a világ?
Egyre több helyen szerveznek érzékenyítő tréningeket úgynevezett civil szervezetek Amerika-szerte. A kormányzati hivatalokon át a bíróságokig. Lépésről-lépésre igyekeznek haladó ideológiával áthatni a rendszert, fittyet hányva a pluralizmusra.
Az érzékenyítés voltaképp annak a kultúráért folyó küzdelemnek az eszköze, melynek középpontjában a kollektív bűntudat képzése áll, és amelynek végső célja a kulturális-politikai hatalom megszerzése mellett a régi értékek és hagyományok eltörlése.
Ez pedig, akár a vírus, könnyen terjedhet az egész nyugati civilizációban.”