Mi maradunk

2020. május 27. 09:32

Trianonban sírba akarták tenni Magyarországot, de nem sikerült.

2020. május 27. 09:32
Szánthó Miklós
Szánthó Miklós
Magyar Nemzet

„Történelmi időket, neves évfordulókat élünk. A kormány kedden nyújtotta be a veszélyhelyzet megszüntetésével összefüggő törvényjavaslatát; tegnap volt tizennégy éve, hogy a szégyentelen manipulátor, Gyurcsány Ferenc elmondta az őszödi beszédét; 1990. május 23-án alakult meg a rendszerváltoztatás utáni első magyar kormány, és most pénteken lesz kerek tíz éve, hogy hivatalba lépett Orbán Viktor második kabinetje. A maga nemében és az adott politikai helyzetben valamennyi kiemelten fontos esemény. Magyarország teljes területére még sosem hirdettek ki különleges jogrendet: a kormány krízisstratégiája sikeresnek bizonyult, a jogi értelemben vett veszélyhelyzetet meg lehet szüntetni, de a járványügyi készültség marad.

A »legbefolyásosabb lapok vezetőinek és vezető publicistáinak« felkészítését, a »hatalmas hangú« Demján Sándort, a számolni nem tudó »Surányi Gyuri barátunkat«, az autófényező szakmát elfelejtő szocialista politikusokat és úgy általában a balliberális hazudozást leleplező szónoklat nélkül talán nem lett volna Fidesz-kétharmad 2010-ben. Antall József kormányának érdemei elévülhetetlenek, még ha sok minden nem is úgy sikerült akkoriban, ahogy azt elképzelték és az igazságtétel megkövetelte volna; a Nemzeti Együttműködés Rendszerének kialakulása pedig közjogi, alkotmányos és politikai-kulturális cezúrát is jelentett az azt megelőző húsz évben a közéletet jellemző általános baloldali dominancia szempontjából.

De talán mindannyian érezzük, hogy van egy dátum, egy közelgő évforduló, amely sokkal inkább a szívünkbe markol. A rejtett érzelmi cellákból, szellemi sejtekből hoz elő dühöt, keserűséget, haragot, felháborodást. Szomorú könnyek, nehéz tekintetek, iszonyatos családi emlékek, fátyolos, búsuló dalok övezik: igen, száz évvel ezelőtt, 1920. június 4-én Trianonban – hogy a versailles-i Nagy Trianon-palotában vagy annak egy összekötő csarnokában, most mindegy is – egy végletekig igazságtalan, barbár, a magyar nép irányába minimum közönyt, de inkább undort sugárzó diktátumot írattak alá a kormány képviselőivel, Benárd Ágoston népjóléti és munkaügyi miniszterrel, valamint Drasche-Lázár Alfréd rendkívüli követtel és meghatalmazott miniszterrel.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 42 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BőröndÖdön
2020. május 27. 19:56
TRIANON 100... FIDESZ 10....:(
Teréz A Piréz
2020. május 27. 13:50
Gyurcsány Ferenc: született 1961. június 4-én.
Pierre
2020. május 27. 11:02
rezsimkurva! Az emberek arra szavaztak az onkormanyzati valasztasokon, hogy legyen vege orban onkenyuralmanak. Most ott tartunk, hogy a koszos hibrid rezsimetek a virus okozta veszhelyzet leple alatt anyagilag tonkreteszi es dontesi koreitol megfosztja az onkormanyzatokat, felulirva ezzel meg a szamos modszerrel elcsalt valasztasaitokon is atuto a valasztopolgari akaratot. errol makogjon az alcivil, altudomanyos propaganda intezeted, ne arrol, hogy Trianont osszefuzze a gyurcsany narrativatokkal!
istvanpeter
2020. május 27. 10:47
Hát, ami a trianoni békeszerződést illeti, az első világháború legfőbb célja a nagy monarchiák szétverése volt, amelyek komolyan akadályozták a világuralom kiépítésének az elkezdését. Gróf Tisza István nagyon jól látta, hogy számunkra ez végzetes lesz és tiltakozott is ellene, sőt még maga Ferenc József is bizonytalan volt, egy hónapig győzködték, hogy adja ki a támadási parancsot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!