Hát ezért fertőzödtek meg annyian Nyugaton!

2020. május 23. 13:59

Érvelési útmutatónk járvány alatt elakadt haladó újságíróknak!

2020. május 23. 13:59
Leimeiszter Barnabás
Mandiner

A járvány sok mindent megváltoztatott, de egy valamit nem: mint tudható, úgy dübörögnek az alt-rightos fakenews-gyárak, mintha nem lenne holnap; és ember legyen a talpán, aki lépést tud tartani a legújabb hazugságokkal.

Immár 1 600 000 fertőzött és 96 ezer halott az Egyesült Államokban, 255 ezer fertőzött és 36 ezer halott az Egyesült Királyságban, 235 ezer fertőzött és 28 ezer halott Spanyolországban, 228 ezer fertőzött és 32 ezer halott Olaszországban – a jobbos propaganda úgy sorakoztatja ezeket a statisztikákat, mintha azt bizonyítanák, hogy a nyugat-európai államok valamiféleképpen „rosszul kezelték” a koronavírus-válságot.

Ez természetesen nem igaz, de talán nem magától értetődő, mi magyarázza a Nyugat sikerét. Ne hagyjuk azonban magunkat becsapni, átverni, megkárosítani:

most ön is átláthat a szitán!

A lényeg a következő: szemben Kelet-Európával, ahol az egészségügyi rendszerek sanyarú állapotával tisztában lévő polgárok úgy döntöttek, nem fertőződnek meg a vírussal, a nyugati társadalmak optimistán, az államba vetett bizalommal vágtak neki a járványos heteknek, hónapoknak.

Ez az optimizmus magyarázza azt is, hogy szinte örömmel vállalták a megfertőződést, hiszen ez alkalmat nyújtott arra, hogy kiélvezzék a kiváló egészségügyi rendszer nyújtotta szolgáltatásokat.

Egyáltalán nem meglepő, hogy telítődtek a nyugati kórházak, ha ezen létesítmények modern felszereltségére, a remek kosztra, az illatos vécékre, az udvarias ápolókra és orvosokra, a más kultúrák megismerését lehetővé tevő multikulturális közegre gondolunk – és még hosszan folytathatnánk a sort.

Racionálisan végiggondolva a dolgot

Az persze kétségtelen, hogy a propagandaportálok által kéjesen emlegetett „túlterheltség” miatt akadt néhány probléma. Ezek azonban össze sem hasonlíthatók azokkal a strukturális, a poszt-szocialista társadalmak mentális visszamaradottsága okán megoldhatatlannak tűnő problémákkal, amelyek a kelet-európai államok látszólagosan „sikeres” válságkezelését megalapozták.

A halottakat szállító teherautó-karavánokról köröztetett képek nem fedhetik el a tényt, hogy Kelet-Európában – és különösképpen a demokratikus értékektől szélsebesen távolodó Magyarországon és Lengyelországban – minden szar.

A járvány visszaszorulásával tehát nem azt érdemes boncolgatnunk, hogy mit rontottak el a nyugati országok. Arról kell beszélnünk, hogy mikor lép fel végre az Európai Unió és a nemzetközi nyilvánosság a keleti végeken pöffeszkedő latorállamokkal szemben!
 

Összesen 108 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tatulus
2020. május 24. 20:48
Ennek a "rintintin" vagy mi, koszos, buta libsinek üzenném, ne írogasson nekem,mert nem barátkozom idiótákkal, tehát vele sem, azaz el sem olvasom a firkálmányát! Ólban van, trágyában, de ettől még az összesemben ott virít.
Vakfolt
2020. május 24. 20:17
Haha, ez nagyon jó! Ezt én is írhattam volna.
koronaszepe
2020. május 24. 17:21
Érvelési útmutató ahhoz kellene, hogy megérveljétek, miért él 6-8 évvel többet egy osztrák, miért van 70-80%-al magasabb esélye egy rosszindulatú daganatos megbetegedésből felgyógyulni. Bónuszként megérvelhetnétek azt is, hogy miért hal meg Magyarországon a XXI. században egy 31 éves édesanya agyhártyagyulladásban, vagy miért hal meg évente nagyságrendileg 20 000 ember időben fel nem ismert, vagy félrekezelt betegség, ill. kórházi fertőzés miatt?
János bácsi
2020. május 24. 12:03
Azért volt kevés fertőzött, mert mindenki tudta, hogy az egészséges emberekre veszélyes a maszk, oszt nem hordta senkisem ,még az egészségügyi dolgozók sem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!