„A tudósok szerint azért létezik üvegszirt, mert a szervezetek hajlamosak kétségbe vonni a status quót, ha az nem működik. A kormánynál álló nők jelentette különbség megnyugtathatja az érdekelteket, hogy valami tényleg megváltozik. Ami a nőket illeti, ők hajlamosabbak elfogadni a vezető pozíciókat válsághelyzetekben, mivel kevesebb esélyük van magasra jutni. Egyszerűen nem várhatják meg, hogy felbukkanjon egy könnyebb pozíció.
Függetlenül attól, hogy ez miért történik: az tény, hogy addig az időpontig, amíg a gazdasági vagy politikai hatalom csúcsára ér, egy nő valószínűleg már komoly akadályokat tudhat a háta mögött. Ez a férfiaknál is lehetséges, de egyáltalán nem biztos. Johnson (akit a hazugságai miatt folyamatosan kirúgtak mindenhonnan) és Trump (akinek a könyveit hanyagul vezették, kudarcokat ért el az üzletben, és többször csődbe is ment), úgy tűnik, mindig második esélyhez jutottak. Ezeknek a kormányfőknek puha párnákon kellett keresztülverekedniük magukat a hatalomért, nem pedig üvegszirteken – és ez meglátszik.
Miközben számos faktor befolyásolja a Covid-19 pandémia közbeni eredményeket, a vezetők hatalma kétségtelenül az egyik legfontosabb. Senkit sem kellene meglepnie annak, hogy – nagy vonalakban – azok a kormányfők cselekszenek a leghatékonyabban, akiknek már korábban is igazolniuk kellett magukat. És ez nagyon gyakran azt jelenti, hogy nőkről van szó.”