Orbán Viktor: Fél éve még senki nem akart hallani a békéről, ma pedig mindenki erről beszél (VIDEÓ)
Ez a magyar elnökség legnagyobb eredménye.
Magyarország kettős válság előtt áll.
„A miniszterelnök eheti parlamenti felszólalásában adott egy kis ízelítőt abból, ami Magyarországra vár. »Önök nélkül is megoldjuk a válságot« – mondta az ellenzéki képviselőknek. A parlament ugyanis gyorsított eljárásban már hétfőn négyötöddel elfogadhatta volna a törvényt a házszabály módosítását követően. A szükséges szavazatmennyiség viszont nem jött össze, de Orbán lépése – a szavazás elbukása – így is sikerült. A szavazásra ugyanis nem volt szüksége, ez csak a műsor része volt. Jövő kedden az orbáni kétharmad úgyis elfogadja majd a törvényt. A bukás csak azt szolgálta, hogy a kormány propagandagépezetét aktiválni tudják, és ezzel az ellenzéket »a vírus oldalára« állíthassák.
A törvényjavaslat ellen a civiltársadalom tiltakozik. Miután ebben a koronás időben a tömegtüntetések nem engedélyezettek, a javaslat ellenzői az interneten mozgósítanak. Két napon belül több mint nyolcvanezren írták alá az »Ellenezzük a felhatalmazási törvény elfogadását« nevű online petíciót. Orbán bizonnyal tudomásul veszi majd a tiltakozók követeléseit, de a terveit ezek sem fékezik meg.
A világjárvány az Achilles-inán találta el az Orbán-kormányt. A kiéheztetett egészségügy évek ótán katasztrofális állapotban van. A Covid-19-es megbetegedések számának növekedésével az egészségügyi ellátórendszer napokon belül összeomolhat. Ezt a tényt Orbán is ismeri, nem is hiába küldte a hadsereget Magyarország utcáira, és helyezett 140 állami és magántulajdonú »kulcsfontosságú vállalkozást« katonai felügyelet alá. Ide tartozik a paksi atomerőmű, a MOL olaj- és gázkonszern, ezeken kívül pedig bankok, a tőzsde, a közművek, a Bosch, az Auchan, a Tesco, a Spár, és a Deutsche Telekom leányvállalata, a Magyar Telekom.
A miniszterelnökkel szembeni elégedetlenség a következő időszakban növekedni fog, az egészségügy területén hozott rossz kormányzati döntések okozta lakossági frusztráció pedig a felszínre kerül majd. Magyarország kettős válság előtt áll, amit semmi esetre sem lehet lehetőségként értékelni.”