„Elsőként a világ nagyhatalmai közül törvénybe foglaljuk, hogy az Európai Uniónak 2050-re klímasemlegessé kell válnia! Európa már eddig is egyértelműen kijelölte az irányvonalat, példát mutatva a világnak: megalkottuk a Green Dealt, klímavészhelyzetet hirdettünk, illetve számos olyan szabályozást vezettünk be, amely előkészíti a karbonsemleges gazdaságra való átállást.
A törvény értelmében a nettó nulla kibocsátást az unió országainak együttesen kell elérnie, elsősorban a kibocsátás csökkentése, a zöld technológiákba történő beruházás és a természetes környezetünk védelme által. Azaz egyik tagállam sem bújhat ki a felelősség alól, a látszatintézkedések ideje lejárt. Orbán Viktornak egyre nehezebb lesz tehát kimagyaráznia, hogy miért vesz a kormány szennyező szénerőművet, vagy miért tiltják a szélerőművek telepítését továbbra is.