Elvenné a szavazati jogot a Jobbik azoktól, akiknek nincs meg a nyolc általánosuk (VIDEÓ)
Javaslatukat azzal magyarázták, hogy „a fenyegetések korában messze nem mindegy, hogy ki dönt ilyen nagyon komoly kérdésekről”.
Az alábbiakban pár korábbi választási eredményt mutatok be a körzetről.
Vasárnap időközi országgyűlési választást tartanak a Fejér megyei 4-es, Dunaújváros központú választókerületben. A körzetben 2018-ban Pintér Tamás, a Jobbik politikusa győzött. Pintért tavaly Dunaújváros polgármesterévé választották, így le kellett mondania a mandátumáról. Az alábbiakban pár korábbi választási eredményt mutatok be a körzetről. Ezek alapján egyértelműen ki lehet jelenteni, csodaszámba menne, ha nem az ellenzéki jelölt nyerne vasárnap.
2002-ben az áprilisi országgyűlési választáson a pártlistás szavazatok alapján az MSZP és az SZDSZ együtt 56,66 százalékot kaptak. Ezzel szemben a Fidesz-MDF listája csupán 33,14 százalékot ért el. A 2006-os országgyűlési választáson tovább nőtt a balliberális pártok támogatottsága. Az MSZP és az SZDSZ együttesen a szavazatok 60,07 százalékét szerezték meg. A Fidesz-KDNP listája pedig csak 32,38 százalékot ért el. A 2010-es országgyűlési választáson, amikor országos tarolt a Fidesz-KDNP, akkor ebben a választókerületben csupán 45,03 százalékot ért el.
Tehát az akkori ellenzéki pártok összesen 54,97 százalékot értek. Az utóbbi adat gyakorlatilag megfeltethető az MSZP-SZDSZ korábbi szavazatarányának. 2014-ben az országgyűlési választáson a Fidesz-KDNP listája csupán 36,55 százalékot kapott, míg az ellenzék összesen 63,45 százalékot összesített. 2018-ban az országgyűlési választáson a megyei jogú városok közül Dunaújvárosban szerepelt a legrosszabbul a Fidesz-KDNP listája, csupán 36,7 százalékot kapott.
Az előbb felsorolt adatokból is világos, ha vasárnap nem az ellenzék győzne Dunaújvárosban, akkor az egy óriási politikai földrengéssel érne fel. Minden bizonnyal a földrengés most elmarad, és a papírformának megfelelő eredmény születik majd.