A három részre szakadt néppárt – Mi tartja benn még a Fideszt?

2020. február 07. 11:31

A költségvetési kérdések, de leginkább a kohéziós alapokról szóló vita végéig így megjósolható, hogy megmarad ez a se veled, se nélküled helyzet.

2020. február 07. 11:31
Nagy Ervin
Nagy Ervin
Pesti Srácok.hu

„Donald Tusk, a szakadástól – és most már kimondhatjuk: a széteséstől – pár centire álló néppárt elnöke kedden ismét beszámolt arról, hogy a „bölcsek”, a belga Herman Van Rompuy, az osztrák Wolfgang Schüssel, illetve a német Hans-Gert Pöttering megosztottak a Fidesz politikájával kapcsolatban, ahogy maguk a tagpártok is. Azt is tudjuk, hisz Tusk elkotyogta, hogy továbbra sincs meg a szükséges többség a Fidesz kizárásához; végül az is világosan kirajzolódik, hogy ha a Fidesz venné a kalapját, sokan követnék. Tényleg patthelyzet a javából, amely ma már nem lemorzsolódással, esetleg egy párt kizárásával vagy annak kilépésével fenyegeti a közösséget, hanem szakadással.

A néppárt szűk vezetése úgy döntött, hogy bármeddig és bármennyit. Ami annyiból nem volt szokatlan jelenség, hogy a legnagyobb befolyással bíró pártok – így a német CDU is – a saját országukban már számtalan esetben meghozták ezeket a kompromisszumokat, sokszor „nagykoalícióra” lépve a szocdemekkel vagy a liberálisokkal. Ebben azonban sokan nem értettek egyet, köztük a Fidesz sem, amely így a legnagyobb „belső ellenzékévé” vált a kompromisszumos politikának, hisz egyre inkább látszódott, hogy ez komoly identitásvesztéssel fog járni. Fel kell mindehhez adni a keresztény kultúra védelmét; utat kell engedni a bevándorlásnak és a multikulturális társadalom eszményének; tétlenül kell nézni a modern, mára a hagyományos európai értékeket és a nyugati ember „normális együttélési viszonyait” atomizáló és a rombolás kultuszát elterjesztő liberális elvek térnyerését; és persze a baloldali, egalitárius (egyenlőségelvű) társadalmak (veszélyes) utópiája felé való tényleges, ugyanakkor igen veszélyes lépéseit is el kellett volna fogadni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BőröndÖdön
2020. február 07. 19:00
Egy állampárt a Néppártban....nagyon gáz....
olajfa1
2020. február 07. 18:49
Ez az EPP féle "alkotmányossági vizsgálat, meg egyéb aljasságból a hócipőm már nagyon tele van. Azok vizsgálódnak "alkotmányosságból" meg "jogállamiságból" akik statáriális módon váltották le a Ő "alkotmányvédelmi hivatal vezetőjüket"... mert bebizonyította, hogy az állami média hazudott!!!... Hogy van ezeknek képük ezekután másokat megvádolni "jogállamisági deficit" aljas vádjával?
Kup Lung
2020. február 07. 17:33
Ez a pár centiméter lassan visszatérő motívum lesz itt a néppárt -Fidesz eposzban. ---- Orbán is pár centiméterre volt a kilépéstől nemrégen. Most meg már a néppárt is csak pár centiméterre volt a szakadástól. Nagy Ervin szerint persze. Ennek semmiféle alapja nincs. Még a koalíciós partner KDNP sem akar kiszakadni (igaz szerintük vatikáni nyomásra kell benn maradnia az egy szem Hölvényi Györgynek, kissé megmosolyogtató). ----- A költségvetésnél csak az EP néppárti frakciójában fejthet ki véleményt a Fidesz ahol Weber a főnökük ugye (nem tudom milyen a hangulat ott jelenleg, Deutsch Tamás megmondhatná). Az EPP miniszterelnöki megbeszélésén/egyeztetéseken azonban nem vehet részt a magyar kormány részéről Orbán a jelenlegi állás szerint. Ő a Tanácsban szólhat bele. Hogy éppen mindez mennyire visszatartó erő a kilépés szemszögéből ? ,Fene tudja. Nem tűnik rózsásnak minden esetre a felállás. ----- Az EU költségvetésről konszenzussal lehet csak dönteni , tehát Orbán vétózhat. Azonban itt a befizetők is vétózhatnak mint ahogy Ausztria be is lebegtette ha rá akarnák erőltetni a magasabb befizetést(britek helyett). A hosszú csúszás azonban a haszonélvezők (mint mi) 2021-2022-es gazdasági teljesítményére erősen rányomná a bélyeget. Tehát vétózni igaz lehet de kérdés mi az a határ ameddig érdemes húzni a költségvetés elfogadását. Számunkra a 24%-os tervezett forráscsökkenést ha leküzdi a kormány 10-15% közé akkor az már jónak mondható. A 0%-os csökkenés azonban inkább az alkudozásunk kezdete ,nem végső realitás.
holder
2020. február 07. 16:46
Az tartja bent, hogy senkinek sem kell. Az ECR-ről is hallgatnak - lehet, hogy abból sem lesz semmi Salvini nélkül, aki el sem ment Rómába, ez pedig mutatja, mennyire fontos neki Orbán
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!