Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Reménykedjünk, hogy 2020 végéig feltalálják a tűzijátékok hangtompítós változatát, mert a hangos változat végletekig megosztja a társadalmat.
„Délelőtt a szerkesztőségben is az éjszakai rakétázás volt a téma. Többen is hozzánk hasonlóan vészelték át a szilvesztert, a beszámolókból kiderült, hogy a gyerekek mellett az állatvilág is nehezen viselte a már-már háborús állapotokat. Többek házi kedvence a félelemtől összevizelte magát, és a többórás tűzijáték miatt még másnap reggel is remegett. Úgy éreztük, hogy az előző évhez képest sokkal több és hatásosabb rakétát lőttek fel. Csak remélni merjük, hogy nem a balkáni hangulatot próbálják egyesek lemásolni, ahol egy-egy esküvőn vagy éppen szilveszterkor olykor géppisztollyal lőnek a levegőbe.
A szilveszteri tömegessé vált rakétázás még legalább egy körülményre rávilágít, állítsa bármilyen elszánt meggyőződéssel az ellenkezőjét a hazai balliberális oldal: nagyon sok magyar család él jól, sőt nagyon jól. Erre volt példa a karácsony előtti bevásárlási őrület is, családok százezrei roskadásig telt bevásárlókocsikkal álltak kígyózó sorokban a hipermarketek pénztárainál, és erre bizonyíték a szilveszteri tűzijátéközön is. Ezek a kereskedelmi forgalomban kapható pirotechnikai eszközök ugyanis dobozonként több ezer, esetenként több tízezer forintba kerülnek. Azok, akik órákon át tartó bemutatóval zárták az évet és indították az új esztendőt, minden bizonnyal több százezer forintot költöttek rakétákra, akár egy minden igényt kielégítő hosszú hétvége árát.
Ha a tendencia folytatódik és a jogszabályok nem változnak, 2020 végén újabb, mindent elsöprő rakétázás jöhet. Abban reménykedhetünk, hogy addig feltalálják a tűzijáték hangtompítós változatát, mert a fényeffektusok a többségnek tetszenek, de a hanghatások a végletekig megosztják a társadalmat.”