Merkel bevallotta: évekig gáncsolta Ukrajna NATO-felvételét, mert tartott Putyintól
Az orosz elnök hadüzenetnek tekintette volna, ha felveszik Ukrajnát és Grúziát a katonai szövetségbe – szügezte le a korábbi kancellár.
Ha megnézzük például az Európai Néppártot, amely anno konzervatív, keresztény értékekre alapult, ma már ennek szöges ellentétje lett.
„Régen a világ (főleg a politika), vezérfonalak, elvek mentén működtek. Honatyák egész életüket feltették egy politikai pártra és egy világnézetre. Szabadságot, polgárosodást, biztonságot és anyagi jólétet ígértek, mivel ezekben hittek. Mára ez mennyire a múlté lett!
Ha megnézzük például az Európai Néppártot, amely anno konzervatív, keresztény értékekre alapult, ma már ennek szöges ellentétje lett. Sokkal inkább liberális, zöldpárti és baloldali nézeteket valló szervezetté vált. Nincs határvédelmi törekvés, nem becsülik az európai emberek életét, hiszen a terrortámadások ellenére Európa kapui továbbra is nyitva állnak. Az emberek védelménél fontosabb lett az álhumanitárius befogadás szajkózása, a hajánál előrángatott gender áltudomány és a nemzetállamok lerombolása. Ha kicsit visszatekintünk a múltba nagyon karakán üzeneteket találunk néppárti politikusoktól, akikre még felnéztünk, hiszen a mi elveinket képviselték.
»A multikulturális társadalmi modell megbukott, végkép megbukott.« – mondta Angela Merkel öt évvel a nagy migrációs hullám kezdete előtt. Kritizálta az eddigi német befogadórendszert és az integrációs törekvések hiányát, mind a bevándorlók részéről, mind az állam részéről. 2015-ben pedig már jött a »Wir schaffen das!« és azóta sincs felsőhatár a migránsok számában.
Horst Seehofer belügyminiszter, aki nemrég újra elővette a kvótát (azaz a migránsok szétosztását), nem is olyan régen még elég karakán szavakat használt: »Németország nem bevándorlóország. Az integráció nem azt jelent, hogy egymás mellett élni, hanem egymással élni az alaptörvényünk az értékrendszerünk és a német vezető kultúra fundamentumán, amelynek zsidó-keresztény gyökerei vannak és a kereszténység a felvilágosodás és a humanizmus jellemzi.« (2010)
»Világos, hogy migránsok más kulturális közegből, például Törökország, arab országok nehézségekkel küzdenek. Ebből azt a konzekvenciát kell levonni, hogy nincs szükség több bevándorlóra más kulturális közegből.« (2010)
»A Németországból a közel-keleti menekülttáborokba küldött rossz jelzés miatt létrejött egy szívóhatás, mert a jelzést úgy értelmezték, hogy a németek azt akarják, hogy jöjjünk.« (2015)
Hát bizony, a régi szép idők. Érdekes lenne szembesíteni a politikusokat akkori önmagukkal. Kereszténydemokrata és keresztényszociális értékek, alkotmány, honvédelem, nemzet, család… csupa remek, védendő értékek, olyan fogalmak, amelyeknek sosem jár le a szavatossági idejük. Legalábbis, ha komolyan gondoljuk. Ma viszont a CDU az ultrabaloldali Antifával együtt tüntet az AfD ellen. Bár, ha Juncker Marx Károly szobrát koszorúzta meg, ez onnan már csak egy kis lépés.”