Most akkor miről szól a kultúrtörvény?

2019. december 17. 15:26

Aki tehát liberálva van, az ne akarja illiberális állami pénzen liberálni a népet.

2019. december 17. 15:26
Nagy B. Ödön
Magyar Praetor

„A hivatalos kommunikáció szerint a kultúrtörvény friss módosításának célja az átláthatóság és az ellenőrzés, hogy az államilag támogatott színházakban ne fordulhassanak elő a Gothár-ügyhöz hasonló esetek és ha mégis előfordulnának, ne lehessen ezeket eltussolni.

Ez korrekt – mondaná a magyar kultúrafogyasztó ember, majd továbbgörgetne lelki békéjének különösebb megingása nélkül. Senki nem akar Gothár-ügyeket, ezeket meg kell előzni, ha nem lehet megelőzni, az elkövetőt meg kell büntetni.

És akkor jönnek a mindenki által szeretett és tisztelt harcos hangvételű, elfogulatlan és professzionális kritikák a várhatóan vegyes fogadtatású kormányintézkedéseknek hátszelet fújni köteles orgánumoktól. Pintér Béla nem is művészet ugye, meg egyébként is, ami liberális, az nem művészet, mert a liberális az rombol, a művészet pedig ugye épít. Mint az közismert.

Aki tehát liberálva van, az ne akarja illiberális állami pénzen liberálni a népet.

Akinek eddig nem sérült tehát lelki békéje a kultúrtörvény módosításáról szóló vészjósló híreket olvasva, annak hirtelen félelmei támadnak a módosítást dicsőítő publicisztikákat olvasva. Most akkor mégsem átláthatóságról, biztonságról van szó? Van rá esély, hogy a cél valójában az ellenzéki beállítottságú színházakkal való leszámolás színvonaltól függetlenül?

Addig is, amíg ez kiderül, javasolnám a módosítás önkéntes laudátorainak a kormány kommunikációjával való összhangot – illetve az őszinteséget, ha pedig ez a kettő nem összehozható (lásd fentebb), akkor valami könnyebb szakmát. Tudjuk, jót akarnak, de na.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dorset Naga
2019. december 18. 20:02
Bödön! Ne fossál, béke van.
Zokni
2019. december 18. 18:20
“... MIÉRT GYŐZÖTT A FIDESZ KÉTHARMADDAL 2010-BEN!!! A RÉGI VÁLASZTÁSI TÖRVÉNYEK MELLETT?...” - kérdi, és ez tényleg árulkodik az Ön beteg demokrácia-felfogásáról. Ugyanis: 1. A volt miniszterelnök nevét csak azért említettem, mert nyilvánvalóan 2010-ben bukott meg, vagyis a választási rendszer tönkretétele előtt. 2. Az meg kifejezetten mulatságos, hogy a 2010-es Fidesz győzelmet vmiféle korszakváltásnak értelmezi. Ezek szerint az Antallék bukását nem, majd a Horn leszavazását szintén nem, sőt I. Orbánét meg abszolút nem! Csak a 2010-es választást. Miért pont? 3. Jellemző az is, h az Ön által utált politikus személyét akarja rám erőltetni, mint Fidesz ellenesre, mert el sem tudja képzelni, h ne úgy kezelje a politikai küzdelmet, mint a foci bajnokságot: vagy ennek a csapatnak drukkol, vagy a másiknak... De ÉN a demokráciának! Orbán nem Gyurcsány, vagy a szocik (Lmp, Monentum, Jobbik stb.) ellenfele, hanem a demokráciáé! S ez nem egy “hiba”, hanem bűn! Éppenséggel köztörvényes cselekedetek sora IS következett belőle... Hogy értse: vagyis annak a rendszernek, mely lehetővé teszi, h a következő csapat jöjjön, ha az előzőnek már betelt az ideje. És ezért végső soron NE csak egy érdekcsoport (a jobboldaliak, a szocdemek, a liberálisok stb.) legyen képviselve, hanem kompromisszumok révén, minél több.
IV. Fawkes
2019. december 18. 05:55
Arról szól kedves Nagy Bödön, hogy aki a Nagy Bödönbe nyúlkál, tartsa be a Nagy Bödön tulajának a szabályait. Ha meg nem akarja, ne nyúlkáljon a Nagy Bödönbe...
Bell & Sebastian
2019. december 17. 23:41
Na most aztán Bödön jól megindokolta, miért is jó a bolsevista véleményterror neki. Hogy én mit szeretnék, azt sajnos nem tárgyalta.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!