Most akkor demokrácia van?

2019. november 07. 08:12

Most, az önkormányzati választások után azonban fel van adva a lecke a huhogóknak.

2019. november 07. 08:12
Nagy Ervin
Nagy Ervin
Magyar Hírlap

„Mennyiszer hallhattuk, olvashattuk azt, hogy Magyarországon nem lehet a kormányt törvényesen megbuktatni, nincs demokrácia, nem működik a jogállamiság, a sajtószabadságot két lábbal tiporják és a Fidesznek kedvező módon torzít a választási rendszer. Sőt: önkény van kialakulóban, mely minden diktatórikus rendszer sajátossága, és mindezt nem lehet törvényes úton legyőzni. Ezért kell az ellenzéknek utcára vonulnia, ezért kell tüntetni, tiltakozni és ha kell, akár erőszakot alkalmazni. (Ez nagyjából meg is történt...) És ezért kell a nyugatot, Európa politikusait és az unió egyes intézményeit segítségül hívni, végül pedig ezért kell a világot telekürtölni azzal, hogy nincs plurális alapú demokrácia Magyarországon. (Ez is megtörtént.)

Most, az önkormányzati választások után azonban fel van adva a lecke a huhogóknak. Vajon az egy-egy kisebb győzelmet arató ellenzéki politikus, a főpolgármester, a fővárosi kerületek újdonsült polgármesterei, az őket támogató pártok vezetői milyen véleményt fognak megfogalmazni az elkövetkezendő évben a hazai demokráciáról? Mert vagy a saját eredményüket kell megkérdőjelezniük és lenyomni talmi sikerüket a virtuális mocsárba, vagy folytatva a huhogást, teljesen hülyét csinálnak majd magukból. Vagy úgy fognak tenni – és erre van a legnagyobb esély –, mintha mi sem történt volna, és valahogy kidumálják magukat, ahogy a helyzet éppen megkívánja. Máshol pedig majd mást mondanak, ez egy ideje már szokásukká vált.

Vajon tisztában vannak-e azok, akik diktatúráról beszéltek világszerte azzal, hogy micsoda kárt okoztak az országnak? Felmérik-e tetteik valós súlyát? Számolnak-e cselekedeteik morális oldalával? Aligha. Vagy ha mégis, bizony felmerül a hazaárulás vélelme. A lejáratás ugyanis nem az Orbán-kormányon csattant, nem azt gyengítette, hanem a rólunk, magyarokról kialakított képet. Az ország imázsát, hazánk megítélését. Ez pedig nagyban meghatározza az üzleti, turisztikai és egyéb kapcsolatrendszerünket. Még szerencse, hogy a pánikkeltésre csupán az uniós vezetők és néhány, a polgároktól elidegenedett politikus, gazdasági szereplő és a baloldali kulturális elit volt nyitott. Leginkább ők vették kritika nélkül át a magyar ellenzék károgását. A kritikus tömeg, Európa polgárai kevésbé érezték komolynak ezt a mondanivalót.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 62 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
schulraugue
2019. november 08. 10:44
MooXi.net - nagyszerű projekt felnőttek számára, akik szexpartnert szeretnének találni
Vakfolt
2019. november 08. 09:05
❝A lejáratás ugyanis nem az Orbán-kormányon csattant, nem azt gyengítette, hanem a rólunk, magyarokról kialakított képet. Az ország imázsát, hazánk megítélését.❞ Az nem gond sznob baroméknak, amúgy sem tartják semmire az országot, ezért kell mindig valaki másnak (moszkva, brüsszel) a valagában nyalakodniuk.
kurbitalis
2019. november 08. 01:03
https://www.peticiok.com/felhi.. ÍRJÁTOK ALÁ! KÜLDJÉTEK TOVÁBB! MÁR 25 EZERNÉL TARTUNK. ELŐRE AZ EGYMILLIÓ ALÁÍRÁSÉRT A LIGET PROJEKT MEGMENTÉSE ÜGYÉBEN!!!!
Fideath
2019. november 07. 15:27
"Így van itt diktatúra, igy van itt vége a demokráciának, a sajtószabadságnak, meg a bírói függetlenségnek, meg a fékeknek, meg az ellensúlyoknak." -------------------- Ezt jól mondod. Nyugat-Európában teljesen elképzelhetetlen lenne hogy a főügyész meg az Állami Számvavőszék elnöke a kormánypárt volt képviselői legyenek, és soha a büdös, tetves életben nem találnak semmilyen legapróbb adminisztrációs hibát sem a kormánypártnál. Ilyen csak szutykos banánköztársaságokban meg szarfészek poszt-szovjet féldiktatúrákban van. Továbbá olyan sincs sehol a civilizált világban hogy a kormánypárt HARMINCSZOR annyi pénzből kampányoljon mint a komplett ellenzék együttvéve, azáltal hogy a pártkampányt átnevezik kormánykommunikációnak. Ebből bármelyik nyugati országban azonnal világbotrány lenne, nálunk meg ez a mindennapos valóság. Aztán ennyire fanatikusan kormánypárti közmédia aminek a tartalomigazgatójának jogerős bírósági papírja van arról hogy hírhamisító sem tud felmerülni sehol a civilizált világban. Ez utóbbi valószínűleg Türkmenisztánban is kiverné a biztosítékot, mert a demokrácia látszatára ennél már ott is többet adnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!