„Görlitz a legkeletibb német kisváros a cseh és lengyel határ tőszomszédságában. Mondjuk, mint nálunk az ukrán és román háromszögben fekvő Nyírbátor. A kisváros polgármester-választása mégis az elkötelezett össznémet érdeklődés középpontjába került. Ugyanis a májusi választás első fordulójában az előzetes várakozással szemben a nácinak titulált AfD színeiben induló helyi rendőrfelügyelő a voksok harminchat százalékával magasan nyert a harminc százalékot bekasszírozó CDU és a már akkor is összefogásban induló zöldjelölt (huszonnyolc százalék) előtt.
Wippel rendőrfelügyelő közigazgatási, gazdasági és rendőrakadémiai végzettségű tősgyökeres görlitzi patrióta, aki a város belső biztonságáért felel a rendőrségen. Politikai pályafutását a liberálisoknál kezdte, onnan váltott a 2013-ban alapított AfD-hez, most városát és pártját képviseli a megyegyűlésben. A CDU bukaresti születésű román polgármesterjelöltet talált magának Octavian Ursu személyében, akinek a közigazgatáshoz nincs sok köze. A városhoz annyi, hogy zenész a helyi szimfonikusoknál, ott fújja a trombitát. Legegyszerűbb a zöldjelölt pályafutása. Franziska Schubert szociológiát tanult, majd egy évig »international relations”-t egy budapesti egyetemen. Találgathatunk, melyik lehet – én a CEU-ra szavaznék.
Mert Franziska mozgósításból remekül felkészült, már az első fordulóban is négyféle logó volt a plakátjain, pártján kívül két civilnek mondott helyi egyleté és a szocialistáké. Tőle jöhetett a nagy ötlet a második fordulóra: egy plakát akárhány logót elbír, szálljon be a balpárt (az eurokommunista Linke) meg a jobbpárt a (kereszténydemokrata CDU) meg a progresszív ateista Zöldek minden árnyalata egy ember mögé, támogassák a román orthodox polgármesterjelöltet! A cél szentesíti az eszközt, minden erőt fel kell használni, akár az ördöggel is összefogni, nehogy a város a szélsőjobb kezébe kerüljön!
A kampányba még Hollywood is beszállt. Videoüzenetet és levelet küldtek a görlitzieknek, mekkora veszteség fogja érni a várost, ha az AfD-jelöltjét választják. A haladó gondolkodású filmesek soha többé nem fognak a remek kulisszát nyújtó városban forgatni! A hollywoodi filmcsinálók ugyanis attól félnek, hogy a szivárvány minden színében előforduló stábtagjaikat fizikai erőszakkal fenyegetné a szélsőjobbos vezetés alatt eluralkodó rasszizmus és intolerancia.”