„Gergő, ne már egy fideszest rakj oda” – Baranyi Krisztina Karácsony Gergelynek
Ferencváros polgármestere és fővárosi önkormányzati képviselő nem szeretne fideszes főpolgármester-helyettest, ezért beleállt Vitézy Dávidba.
Az igazi nagy kérdés az: mi lesz a fővárossal, hogy ismét ballib kézbe került?
„Csupán az nem látja, aki nem akarja, hogy Budapest mennyit fejlődött az elmúlt kilenc esztendőben. 2012-ben az Euromonitor International felmérése szerint Európa 7. leglátogatottabb városa volt, nyilván fekvése, hangulata, építészeti és kulturális emlékei miatt. Idén a 7. helyből első lett: elnyerte az Európa legjobb úti célja díjat. Az eredményben az elmúlt kilenc év budapesti fejlesztései, a város biztonsága és Tarlós István érdemei letagadhatatlanok. A felmérést végző szervezet kiemelte, hogy egyetlen korábbi győztes sem kapott ekkora nemzetközi támogatást.
Nem tudom, ki hogy van vele, de egy olyan várost, amelyben tombol a diktatúra, az ember nem választ kedvenc turistacélpontjának. A digitális világ lassan legyőzi az embert emberré tevő tulajdonságot: a beszéd hangján, arccal vállalt kommunikációt. Hát ha még rá is tesznek néhány lapáttal az uszítók, az erkölcsi hazaárulók, a sorosi manipulálásra kitanítottak, a romkocsmákban szocializálódó, külföldieket befolyásoló, a nemzetre is rátámadó hazai és külföldi propagandalovagok!
Az igazi nagy kérdés az: mi lesz a fővárossal, hogy ismét ballib kézbe került? A magam részéről nem sok jóra számítok, bár a kormány hozzáállása az új ellenzéki vezetéshez példaértékű: »A kormány továbbra is elkötelezett az állami forrásokból megvalósuló budapesti beruházások mellett, ha ezek megvalósítását a kormány és a fővárosi önkormányzat közötti konszenzus övezi.«
Milyen értékes szó: konszenzus. Egyetértést, megegyezést, célazonosságot jelent. Olyat például, mint amilyenben Orbán Viktor és Tarlós István 2018. november 17-én megállapodott az ország és a főváros kormányzójának együttműködéséről.
Olyat, amelyben Tarlós az előző nyolc esztendő tényszerű eredményeivel és tisztességével kivívta, hogy tizenöt pontban rögzítsék a jogszabályokban egyébként meg nem fogalmazott együttműködés alapjait. Eldöntötték, hogy létrehozzák a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsát, a kormány és a főváros önkormányzata pedig közösen dolgozza ki Budapest 2030-ig tartó, tízéves stratégiai városfejlesztési tervét.
A megállapodás fontos része, hogy azokra a kormányülésekre, amelyekben Budapestet érintő kérdésekről van szó, a főpolgármestert tanácskozási joggal meg kell hívni. Figyelemre méltó együttműködés a rendkívüli munkát követően.
Karácsony Gergelynek most pedig csak bele kell ülnie a készbe, hisz a miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy azt a megállapodást, amelyik Tarlós és a kormány között jött létre, a kormány be fogja tartani. Sőt! A kormányfő kijelentette, hogy »Magyarország kormánya nem kíván olyan fejlesztéseket végrehajtani Budapesten, amit Budapest felelős vezetői nem akarnak«.”