Világméretű összeomlás: akadoznak a Meta alkalmazásai
Sok felhasználót érint a probléma: nem működik a Facebook, az Instagram és a Threads sem.
A Zuckerberg-univerzum szeretné megtartani a titkait magának, emiatt az alkalmazottaikat is rövid pórázon tartják – és nem csak a jelenlegi, de a múltbeli dolgozóikat is.
„Egészen 2018-ig olyan szalagcímek lepték el az internetet, melyek egytől egyig azt hirdették, hogy a Facebook a világ legboldogabb munkahelye. Már-már Disneylanddel azonosították egyes publicisztikákban, amikor is hírneve rohamos romlásnak indult. Olyan beszámolók láttak napvilágot, melyek a nagy boldogságot egyszerű színjátéknak nevezték. Az alkalmazottak 15 százaléka állandóan vékony jégen táncol, a kirúgás veszélye non-stop fenyegeti őket. Évente kétszer mindenkit keményen értékelnek, és azoknak, akik a teljesítményük alapján a 7 besorolási kategória alsóbb 3 kategóriájába esnek, egy életre megpecsételődik a sorsa a cégnél. Mindezek tetejében a céget nem is lehet akárhogyan otthagyni. Ha valaki még szeretne érvényesülni a Szilícium-völgyben, okosan kell intéznie a felmondását. A Zuckerberg-univerzum szeretné megtartani a titkait magának, emiatt az alkalmazottaikat is rövid pórázon tartják – és nem csak a jelenlegi, de a múltbeli dolgozóikat is.
Munka az Alibabánál
Jack Ma, az alapító szavai nagy port kavartak a médiában. Cége »996«-os kultúrájáról beszélt, melynek lényege, hogy a dolgozóknak reggel 9-től este 9-ig, heti 6 napban kell dolgozniuk. Jack Ma azt nyilatkozta, nincs szüksége olyan alkalmazottakra, akik nem állnak készen rá, hogy heti 6-szor 12 órázzanak. Az alapító az őt érő kritikák után is kitartott a véleménye mellett. Nem tudom, ti mit gondoltok, milyen lehet az Alibabánál dolgozni, de nekem vezetőként nem lenne arcom elvárni, hogy akárki 72 órában dolgozzon.”