„Kimerültség, motivációhiány
A kiégés egyik legfőbb tünete az erőtlenség. Ekkor megállás nélkül fáradtnak érezzük magunkat: se kedvünk, se energiánk semmihez, még ahhoz sem, ami régen lázba hozott. Ebben az állapotban pályakezdőként már a nyugdíjas éveinket várjuk, munkahelyünkre csak hosszú készülődési idő után, jó nagy adag gyomorgörccsel karöltve indulunk el.
Feledékenység, koncentrációhiány
A Burnout-szindróma gyakran párosul feledékenységgel és koncentrációhiánnyal is. Jellemző a »semmire sincs idő« érzés: előfordulhat, hogy pontatlanok vagyunk a határidők betartásában, az összetettebb feladatok pedig egyre nagyobb kihívást jelentenek számunkra. Munkánk szervezetlenebbé válik: az eddig megszokott precizitást és magabiztosságot egyre ritkábban érzékelik munkatársaink.
Egészségügyi problémák
Amikor testünk kimerül, azt az immunrendszerünk is érzi, fertőzésekre és megfázásokra sokkal fogékonyabb lesz a szervezetünk. Érdemes átgondolni, hogy többször betegedtünk-e meg az elmúlt fél évben, mint általában szoktunk.
A tartós burnout számos egyéb betegségnek is lehet a kiváltó oka. Mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyomor- és bélrendszeri fájdalmat, ájulást, fejfájást, emésztési problémákat és szívpanaszokat mind a kiégés tüneteiként tartják számon. A felsorolt tünetek persze más betegségek előfutárai is lehetnek.”