Tudják, hol vagy, merre jársz, hová készülsz, kivel beszélsz és kivel beszéltél. Orwell és József Attila el sem tudta képzelni ezt a világot. És az a nagy találmány, hogy ezt demokráciának hívják.
„Egyre többen rémülünk meg attól, hogy mindent tudnak rólunk. Bankkártyával fizettél egy üzletben? Néhány óra múlva csak olyan reklámok jelennek meg számítógéped képernyőjén, amelyek az általad imént megvásárolt terméket (termékeket) népszerűsítik. Valahol valakik ellopják, engedélyed – sőt tudtod – nélkül továbbadják, eladják az adataidat. Legszemélyesebb, legérzékenyebb adataidat. A mobilodon keresztül megfigyelnek.
Tudják, hol vagy, merre jársz, hová készülsz, kivel beszélsz és kivel beszéltél. A Facebook ugyanez, csak még sokkal rosszabb.
Orwell és József Attila el sem tudta képzelni ezt a világot. És az a nagy találmány, hogy ezt demokráciának hívják. És rémisztőnek szánt cikkeket jelentetnek meg arról, hogy Kína nemsokára mindent tudni fog az állampolgárairól. Kína nemsokára.
A nyugati világ már most. Csak a nyugati világ ezt a tudást egyelőre leginkább arra használja, hogy belevarázsoljon a fogyasztás ördögi körébe. Egyelőre, mondom. Mert az is biztos, hogy már bele vagyunk szerkesztve megfelelő Excel-táblázatokba egyéb szempontok szerint is.
Mindeközben ellenőrzés nélkül özönlenek be ide az idegenek.”