Minden kormányzati intézkedés kedvez valakiknek, és akiknek nem, azok, ha nagyon akarják, érezhetik úgy, hogy nyomás van rájuk gyakorolva, hogy a kormány által preferált irányba induljanak.
Az meg, hogy az emberek nem találnak párt és traumával küzdenek… hát, kérem, ez elsősorban a kommunizmus és az atomizálódás következménye, meg a népességcsökkenésé. A kormány senkit nem kíván „megvenni”, és bizonyára jól tudja, hogy milyen mentális problémák vannak a társadalomban. De most anyagi segítséget tud nyújtani ebben a formában. Nehogy már párt is a kormány találjon mindenkinek, meg fizesse személyesen a terapeutáját!
Szülőgépnek szerintem nem a kormány tekinti a nőket, hanem igazából azok, akik kényszeresen meg akarnak szabadulni a gyermekvállalás és anyaság lehetőségétől,
mert azt csak kiteljesedésük korlátozásaként tudják felfogni, nem pedig kiteljesedésként.
Ők azok, akik csak a „szülőgép-nem szülőgép” dichotómiában tudnak gondolkodni. Számtalan nagycsaládos, sokgyermekes szülőket ismerek, sehol sem „szülőgép” az anyuka, sőt sokszor jól kereső, magas presztízsű állása van. De ha nem, akkor is van hivatástudata a munkájában, mint tanár, óvónéni, miegymás.
Míg tehát a kormány családvédelmi akciótervét azzal vádolják, hogy nyomást gyakorol és tárgyiasítja az embert, aközben ez a kritikusaira igaz. Egy különbség van: a kormány népességpolitikája népességnövekedést szeretne, mégpedig nem a „sokasodjatok” elve alapján (ami a bevándorlást jelentené), hanem a „szaporodjatok” elve alapján. Az ellenfelei elsősorban nem az emberek egyéni jólétéért aggódnak, hanem megint az emberiségért, vagy épp az emberiség ellen a Földért, tehát ők sem az egyéni választás lehetőségeit szeretnék növelni, hanem ők a népesség csökkentésének irányába mutató intézkedéseket várnak. Azt, hogy távoli népek túlnépesedése miatt mi inkább ne vállaljunk gyermeket.
Egyszerűen groteszk és emberellenes az a gondolkodás, ami arra biztat, hogy a világ másik felének túlnépesedése miatt te áldozd fel az egyéni boldogságodat és ne vállalj gyermekeket. Groteszk és emberellenes az a gondolkodás, ami a saját népesség fenntartása és a családok támogatása helyett a népességimportot veszi természetes megoldásnak. Goteszk és emberellenes az a gondolkodás, ami szerint a gyermekvállalás ösztönzése „szülőgép”-pé alacsonyítja a nőket, ugyanakkor persze az embereket pusztán „munkaerőnek” tekinteni az nem probléma számára.